Blízko Národního divadla bouchl plyn. Poškozena je i Nová scéna

FOTO: Nová scéna
Nová scéna před výbuchem. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

V Divadelní ulici došlo kolem půl desáté k výbuchu plynu. Raněných je zhruba čtyřicet. Tlaková vlna poškodila Novou scénu i budovu Národního divadla.

FOTO: Nová scéna
Nová scéna před výbuchem. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Tlaková vlna rozbila některá skla v budově Nové scény a Národního divadla. Policie uzavřela okolní ulice.

FOTO: Nová scéna
Zdroj: Nová scéna

Do uzavřené zóny patří jak Nová scéna, tak Národní divadlo. Obě budovy byly evakuovány, jak uvedl mluvčí Činohry Národního divadla Tomáš Staněk v ČT24. Staněk věří, že se dnes odehraje repríza inscenace Nosorožec. Na historické scéně se na večer představení neplánovalo.

 

„Budovy jsou odpojeny od přívodu plynu. Kontrolujeme ostatní rozvody a mapujeme celkové škody,“ uvedl Staněk.

„I přes dnešní tragédii na Národní třídě dnes hrajeme na Nové scéně Nosorožce. Začátek představení však bude pravděpodobně zpožděn,“ objevilo se oznámení na facebookových stránkách Činohry Národního divadla.

„Vzhledem k výbuchu plynu v Divadelní ulici se ruší dnešní část oslav Mezinárodního dne tance, které měly probíhat na piazzetě ND od 17:00,“ připomínají stránky Nové scény.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová

Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

1 Comment on Blízko Národního divadla bouchl plyn. Poškozena je i Nová scéna

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*