Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Blíží se Týden vědy a techniky

Martin Peška

Martin Peška

31. 10. 2009

tyden-vedy-a-techniky-2009Od pondělí 2. do neděle 8. listopadu se na pod taktovkou Akademie věd ČR uskuteční po celé republice Týden vědy a techniky, který zájemcům o vědu umožňuje nahlédnout do výzkumných laboratoří a vědeckých knihoven.

Ukázka z televizního spotu, Zdroj: youtube.com

Ukázka z televizního spotu, Zdroj: youtube.com

Hlavní část programu celé akce se věnuje přednáškám, které jsou určeny středoškolským i vysokoškolským studentům a široké veřejnosti. Letos se bude přednášet celkem na 16 místech ve čtyřech městech republiky: v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě.

Součástí festivalu jsou také výstavy, prezentace nebo semináře.  Z fotografií se představí například instalace Rostlina s příběhem, která návštěvníkům představí sériii vítězných fotografií druhého ročníku stejnojmenné soutěže pořádané ve spolupráci s Ústavem experimentální botaniky AV ČR.

Poprvé se do festivalu zapojuje například Mendelova zemědělská  a lesnická univerzita v Brně, kde program festivalu proběhne v úterý 3. listopadu. Cílem bude představení i univerzity nejen v jejím původním zaměření – zemědělství – ale i v oboru informační technologie a dalších.
Více informací a kompletní program festivalu na tydenvedy.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blíží se Týden vědy a techniky