Menu
TOPZINE.cz
Čeští herci a české herečky

Bez doteku není úplně film pro diváky Babovřesků, popisuje Hádek

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 4. 2013

Film Bez doteku není pro každého. Podle Kryštofa Hádka, který v něm hraje jednu z vedlejších rolí, si ale své místo najde. Přečtěte si rozhovor s tímto hercem, který pro vás připravil TOPZINE.cz.

Film je plný symbolů. Kryštof Hádek například představuje naivního prince na bílém koni. Zdroj: CinemArt

Film je plný symbolů. Kryštof Hádek například představuje naivního prince na bílém koni. Zdroj: CinemArt

S Kryštofem Hádkem jsme se sešli po novinářské projekci a tiskové konferenci. Během filmu seděl mezi diváky v sále a sledoval svůj výkon. Měl totiž podmínku – na otázky chce odpovídat až poté, co se uvidí na plátně a celé natáčení si připomene.

Jaké to bylo se na sebe dívat? Není to nepříjemné?

To je vždycky náročný. Ale jak pro koho. Jsem na to už trochu zvyklej, ale stejně mě to vždycky překvapí. Ne že bych se v tom vyžíval, ale chci vidět ten film. Já to vlastně neumím moc vydržet. Doufám, že to tak nemají ostatní, ale já svoje scény musím trochu přetrpět. Na druhou stranu, je pro mě dobrý občas vidět sám sebe.

Kryštof Hádek je jeden z nejznámějších českých herců, který se objevuje i v zahraničních filmech. V závěru švédské Dívky například přiletí v horkovzdušném balónu. Na plátně se proslavil už v 19 letech v nákladném dramatu Tmavomodrý svět a od té doby se objevuje střídavě v kině, televizi i na divadle. Znát ho můžete z komedie Bobule nebo z pražského Švandova divadla, když hrál ve hře Absolvent.

Jak se vám spolupracovalo s Matějem Chlupáčkem (nejmladší režisér v ČR, pozn. red.)? Bylo to jiné, když byl výrazně mladší než vy?

Já jsem to ani netipoval, neumím moc odhadnout, kolik komu je. Jen jsem věděl, že asi bude mladší. A Matěj hlavně nepůsobí na svůj věk, takže jsem ho neřešil. On to z nějakých osobních důvodů ani neříkal. A to je asi dobře. Sice jsem se to dozvěděl až po natáčení, ale netroufám si říct, že by mě to bývalo nějak ovlivnilo. Spolupráce byla dobrá, on byl věcný, vypadal, že ví, co chce. A natáčení bylo rychlý.

Kolik dní jste natáčeli, včetně dotáček?

Já jsem měl jednu dotáčku a tamty dny jsem měl asi čtyři nebo tři.

Na dotáčkách vznikla úvodní scéna na střelnici. Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Na dotáčkách vznikla úvodní scéna na střelnici. Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Dalo se to skloubit s tím, co ještě děláte, s divadlem a podobně?

No jéje, dalo. Já toho zas tolik nemám. (smích)

Třeba dotáčky ale byly už v pět ráno. To se pak dalo jít hrát do divadla nebo se učit nějakou roli?

Jistě, to vám nic jinýho nezbude.

Matěj Chlupáček s kameramanem Alexandrem Šurkalou se byli před natáčením dívat například do nevěstinců. Byl jste také někde? Máte například složitou scénu na střelnici…

Ne, se střelnicí totiž už zkušenost mám. Tam jsem jít nepotřeboval. A když jsme točili v nevěstinci, tak jsem to prostředí nějak takhle i očekával.

Měl jste nějakou scénu, o které byste řekl, že byla hodně náročná? Fyzicky či psychicky.

Já nad tím takhle neuvažuju. Fyzicky tam nebylo nic náročnýho a na herectví tam relativně čas byl. Vždycky ten člověk do toho dá něco ze sebe. My jsme to takhle pojali s panem režisérem – že moje postava bude takový naivní záchrance.

video
play-sharp-fill

Pro koho si myslíte, že by Bez doteku mohlo být určené? Třeba pro mladé diváky? Hlavní hrdinka je mladá, režisér je mladý…

Já myslím, že jo. Podle mě to bude pro mladý, ale i starší. Jen to asi úplně nebude pro diváka Babovřesků. Čímž to nechci shodit. Spíš myslím, že to bude pro náročnějšího diváka. To mě na tom bavilo už od začátku. Že jsem si říkal: Mladej režisér bez jakýkoliv školy, to je vlastně samouk. Přišlo mi to docela zajímavý, navíc s tím mám už pár zkušeností. Něčím mě to obohatilo, bavilo mě to. A říkal jsem si: Jestli oni mají zájem, tak se toho zúčastním.

Přemýšlel jste už o podobné spolupráci v budoucnu?

Jo, to vždycky jednou za čas se to tak sejde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bez doteku není úplně film pro diváky Babovřesků, popisuje Hádek