Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Beyoncé zažívá zápřah. Po vydání alba 4 byla obviněna z plagiátorství

Redakce

Redakce

21. 10. 2011

!Profil!Beyoncé Knowles prožívá opravdu hektické období. Letos vydala novou desku pod názvem 4, oznámila těhotenství a byla obviněna hned dvakrát z plagiátorství.

Beyoncé, Zdroj: beyonceonline.com

Beyoncé má co vysvětlovat. Nejdříve se hájila proti nařčení z plagiátorství choreografie, se kterou vystoupila na udílení cen časopisu Billboard. Její číslo se nápadně podobalo choreografii Italky Lorelly Cuccarini. Beyoncé se nechala slyšet, že se inspirovala.

Nyní, po zveřejnění videoklipu k singlu Countdown, se ozvala belgická choreografka Anne Teresa De Keersmaeker. Ve videoklipu Beyoncé údajně použila části dvou choreografií De Keersmaeker.

[youtube_660]cY2AgCx0vsE[/youtube_660]

Pop artový a velmi pestrý videoklip režírovala Beyoncé spolu s Adriou Petty. Beyoncé se ve videu stylizuje do Audry Hapburn a odkazuje ke scénám ze slavných filmů jako Funny Face nebo Fame.

Kromě problémů s plagiáty Beyoncé čelí spekulacím o svém těhotenství, které oznámila na předávání MTV Video Music Awards. „Dlouho jsem přemýšlela, jak to oznámit. Bylo pro mě důležité, abych to řekla já. Byla jsem velmi nervózní a byla to ta nejtěžší věc na červeném koberci, co jsem kdy udělala. Rozhodla jsem se neříct nic a hrdě jsem ukázala své bříško,“ uvedla.

[youtube_660]2XY3AvVgDns[/youtube_660]

Po vystoupení v televizní show, kde se jí podivným způsobem shrnuly šaty, se zvedla vlna spekulací o tom, že těhotenství pouze předstírá. Údajným důvodem pro tento tah by měla být propagace nového alba nebo vylepšení image jejího manžela Jay-Z, který má údajně devítiletého nemanželského syna. Beyoncé tato obvinění odmítá, označila je za hloupá, směšná a falešná.

Od dětství hvězdou

Beyoncé Giselle Knowles se narodila před třiceti lety v Houstonu, v Texasu. Její rodiče ji od dětství podporovali v jejím snažení stát se slavnou zpěvačkou. Beyoncé studovala na prestižní škole High School for the Perfoming and Visual Arts. Díky konkurzu do dětské hudební skupiny se seznámila s LaTaviu Roberson, k nim se záhy připojila Kelly Rowland. Otec Beyoncé k děvčatům přibral ještě LeToyu Luckett, a tak vznikla dívčí skupina Destiny´s Child.

Skupina se stala velmi úspěšnou, ale po vnitřních rozporech se v roce 2004 rozpadla. Beyoncé již v té době nastoupila slušnou sólovou kariéru, a to jak hudební, tak i hereckou. Její první sólovka vyšla pod názvem Dangerously In Love a zaznamenala obrovský úspěch. Přijala také několik nabídek na natáčení filmů, nejprve to byla role v Carmen: A Hip Hopera, dále muzikál Dreamgirls nebo Růžový panter.

Čtěte také: Chodím do sex shoppu a nesnáším, když mě srovnávají s Beyoncé, říká Kelly Rowland

Druhým sólovým albem v pořadí bylo album B´Day. Stejně jako debutové album se i B´Day celkem rychle vyšplhalo na vrchol žebříčků. V prvním týdnu po vydání se prodalo 541 000 kusů. V roce 2008 Beyoncé vydala dvojalbum I Am… Sascha Fierce. Toto album mělo ukázat kontrast mezi její osobností a hudebním stylem. Sascha Fierce je jejím alteregem, které nazpívalo rychlejší a taneční album, zatímco na albu I Am jsou skladby pro Beyoncé typické, jako například balada If I Were A Boy.

[youtube_660]AWpsOqh8q0M[/youtube_660]

Ve stejném roce, tedy 2008, se při malém, soukromém obřadu provdala za dlouholetého přítele, rappera Jay-Z. Poslední a v pořadí čtvrté album, které vyšlo letos v červnu, se jmenuje jednoduše 4. Umístilo se na předních místech žebříčků prodejnosti hned během prvního týdne po vydání. Z tohoto alba pochází singly Run The World (Girls), 1+1 a Best Thing I Never Had.

Čtěte také recenzi nového alba 4: Beyoncé na nové desce přichází s dokonalou R´n´B smrští

Beyoncé se kromě hudební a filmové kariéry věnuje módě. V současné době se chystá na trh uvést novou módní kolekci pro těhotné ženy. Sama se těší na přírůstek do rodiny v únoru příštího roku. Na pátou sólovku si proto budeme muset nejspíše chvíli počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beyoncé zažívá zápřah. Po vydání alba 4 byla obviněna z plagiátorství