Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Barbara Bui pojala sportovní trend po svém. Přidala trochu extravagance

Petra Červená

Petra Červená

13. 3. 2012

Sportovní styl proložený 30. léty se s pomocí hedvábí a saténu dostává do pater haute couture. A právě s touto nevšední kombinací oslnila Barbara Bui módní kritiky.

FOTO: Barbara Bui jaro/léto 2012

Třásně a asymetrie jsou pro jaro to pravé ořechové., Zdroj: style.com

Haute couture je patro nejvyšší, kde se chyby neodpouští a většina návrhářů sní o tom, že jednou i oni ve výtahu stisknou to jediné správné tlačítko, které je doveze k jejich vysněnému cíli. Jenže mnohým návrhářům se otevřou dveře do oslňující místnosti jen párkrát a pak navždy zmizí v propadlišti dějin.

Výjimka z pravidla

Barbara Bui má štěstí, na módním poli v bitvách vyhrává a její značka už dlouhá léta slaví úspěch. Narodila se v Paříži v roce 1956. V sobě si nese kulturu dvou národů, po matce francouzskou noblesu a po otci vietnamskou barevnost.

Do světa módy vstoupila v roce 1983 otevřením butiku Kabuki na Rue de Turbigo.

FOTO: Barbara Bui jaro/léto 2012

Nápaditost lze získat nepatrným detailem i celým modelem.

První módní přehlídku návrhářka uskutečnila v roce 1987 a tak se zrodila značka Barbara Bui.

Kombinovala elegantní styl s ležérním a často je obohacovala o prvky rock’n’rollu. Její kolekce si zamilovaly sebevědomé a svobodomyslné ženy.

Sportovní styl s vůní kávy

Módní návrháři obvykle rozšiřují své pole působnosti o doplňky. I Barbara vytváří kolekce luxusních bot a kabelek, ale výjimkou se stala rokem 1998, kdy otevřela na Reu Étienne Marcel kavárnu Barbara Bui. I když se to na první pohled nezdá, kavárna zapadá do její tvorby dokonale.

FOTO: Barbara Bui jaro/léto 2012

Shakespearovské dilema, zahalit nebo odhalit?

Oblečení z kolekce jaro/léto 2012 láká k posezení v oblíbené kavárně. Vůně kávy a sladkých dortů dosyta uspokojí chuťové pohárky a i estetické kritické oko dostane pořádný nášup.

Podívejte se na neonovou show Nanette Lepore

Molo zaplnila móda sportovní, ležérní, pohodlná s lehce pálivou směsí roc’n’rollu. Černé úzké kalhoty Barbara doplnila o top na jedno rameno s jasně žlutým pruhem.

Žluto-černá kombinace se objevila i na asymetrických šatech. Ale ani návrhářka si neodpustila pár modelů s třásněmi, které okupují jarní kolekce 2012.

FOTO: Barbara Bui jaro/léto 2012

Špetka extravagance na konec.

Druhá část přehlídky ovládla černá se zlatou či měděnou barvou. Modely byly výraznější a sem tam okořeněné extravagancí.

I přesto, že Barbara spojuje několik často zcela odlišných stylů dohromady, výsledek vždy lahodí oku. Diváka nic neruší, jen inspiruje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Barbara Bui pojala sportovní trend po svém. Přidala trochu extravagance