Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Až za hranice mého názoru: Představit se může být pomalé a zároveň velice komplikované

Redakce

Redakce

31. 5. 2010

Při procházení brněnskými ulicemi se po mně nejeden člověk otočí. Není to ani tak tím, že bych se jim líbil, ale spíš tím, že to, co mám na sobě, se jim nezamlouvá. Ale kdybyste vy viděli kluka s hippie čelenkou a kraťasy nad kolena, zachovali byste chladnou hlavu? Je to silné pokušení. A takovému pokušení se říká i jménem. Jmenuje (jmenuji) se Martin.

zdroj: archiv autora

Naše rodina měla vždy sportovnější styl. Jezdili jsme na výlety, na kola, po památkách. Rozhodně jsme nemohli jet v obtažených džínách a kašmírovém svetru. Potřebovali jsme nejlépe volné kalhoty a vytahanou mikinu. A to se mi nelíbilo. Už tehdy jsem chtěl chodit oblékán naprosto odlišně. Na zimu jsem dostal černé ošklivé pohory a na léto sandály se suchým zipem. I přesto, že jsem toužil po krásných teniskách a žabkách. Stěžovat jsem si tehdy nedokázal. Mrčet celé roční období ano.

zdroj: archiv autora

Ve čtvrté třídě začalo období, kdy jsem často měnil styly. To jsem byl měsíc ono a druhý tamto. Jezdil jsem často s kamarádkou nakupovat a tím začalo moje malé shopaholictví. Obchody jako H&M, Reserved či Benetton jsem nesnášel. A jak jsem časem začal blogovat, objevoval jsem nové styly a možnosti. Teď je můj šatník složený spíše z oblečení z těch obchodů, kde jsem nenakupoval. Tak moc se můj styl převrátil.

Zmínil jsem se o blogování. Od té doby, co jsme koupili první počítač, jsem začal psát svůj internetový deníček. Vystřídal jsem nespočet domén, ale zakotvil jsem až teď u módního blogu. Doufám, že mi vydrží co nejdéle, a když už skončím, tak definitivně.

Nebýt ovšem tohoto fashblogu, nikdy bych neznal značky jako Louis Vuitton a Yves Saint Laurent. Nedostal bych se ani k tomuto článku určenému pro Topzine.cz. Nepoznal bych ani, že tolik lidí má úžasnou a stejnou povahu jako já. A tak mi vlastně móda změnila mojí budoucnost.

Zdroj: archiv autora

Na lidi, co se snaží být odlišní, neukazuji prstem, nijak neupozorňuji své okolí a dotyčného občas obdivuji, že je odvážný. Módu přijímám od všech návrhářů, ale když už je něčeho moc, je toho moc! Nebudu tvrdit, že mít na rukávech satelity je super. Protože není. Dokážu pochválit i přeplácaný outfit skládající se z pytlů od brambor, je-li sladěný. Jakmile spatřím kabelku Chanel k vytahané košili a otřesným džínám, přijde mi, že luxusní doplněk naprosto ztrácí svoje kouzlo. Záleží mi hlavně na sladění a spojení kousků.

Můj pohled na módu se velice liší. To, co je stylové, mi někdy přijde nudné. Některé kousky jsou pomíjivé a některé jsou věčné. A jelikož v Česku nejsou žádné pánské módní časopisy, nemám žádnou česky psanou inspiraci. Existují ale také internetové módní magazíny. Ani ty mě nebaví. Popravdě, nezajímá mě ani Vogue, Elle, CQ a další módní časopisy (ovšem pracovat tam by mi nevadilo). Stránky plné krásných fotek a obrázků doplňků za vysokou cenu, na které nemám. Nejvíce mě asi baví figuríny v obchodech. Ty se neustále mění, oblečení si můžu zkusit, osahat i koupit. A nejsou z papíru.

Nemůžu svůj pohled a názory k celosvětovému zájmu vypsat v jednom příspěvku, a proto se tím budu snažit zabývat i nadále.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Až za hranice mého názoru: Představit se může být pomalé a zároveň velice komplikované