Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Arnie je zpět! Guvernátora čeká venkovský šerif v The Last Stand

Redakce

Redakce

25. 10. 2011

FOTO: Arnold SchwarzeneggerNa začátku roku složil funkci guvernéra státu Kalifornie, na jaře uvedl animovanou sérii The Governator a z kraje léta média veřejně řešila jeho soukromé záležitosti. Ale už toho bylo dost! Arnold se vrací. Směr Hollywood a v plné síle.

FOTO: Arnold Schwarzenegger

Tvrdá ruka Kalifornie, Zdroj: distributor filmu

Arnold Schwarzenegger si pěkně dlouho vybíral ten správný projekt. Aby ne, když se na jeho návrat čeká podobně netrpělivě jako ve frontě na Kaddáfího tělo. Ale žerty stranou. Legenda akčních filmů už v plném proudu pracuje na novém filmu, ze stohu nabídek si nakonec zvolil žánrovku The Last Stand.

Čtěte více: Arnold má své muzeum. Jeho soše požehnal i kněz

A že bylo z čeho vybírat. Nabízena mu byla role šéfa německého zajateckého tábora, který hrdinně odmítne popravit své vězně a místo toho se s nimi snaží uprchnout (jen tak pro představu, vězňů je zhruba 9000) ve With Wings as Eagle.

Další možností byla postava architekta v The Tomb, jenž musí uprchnout z vězení, které sám navrhl. V Cry Macho by zase byl bývalý dostihový trenér, kterého si jeho šéf najme na únos, a naopak v dramatu Captive by ztvárnil uneseného milionáře v brazilské džungli.

V Posledním vzdoru (tak bylo spojení The Last Stand překládáno už v X-Men 3) si zahraje venkovského šerifa s poměrně zajímavou minulostí, který je poslední šancí na zastavení bosse drogového kartelu, unikajícího americkému justičnímu systému a kvapem mířícího za hranice s Mexikem.

Po 25 letech manželství se Arnold rozvedl s novinářkou

Tenhle námět určitě nikoho ze židle nezvedne, ale Arnold má eso v rukávu. Tím by se měl stát režisér Ji-Woon Kim. Že vám to jméno nic neříká? Po krátkém internetovém pátrání ale zjistíte, že má za sebou řádku výborně hodnocených akčních filmů. Korejských.

Po Schwarzeneggerově boku se pak ještě objeví Forest Whitaker (známý třeba z Čety, ale má taky Oscara za Posledního skotského krále), Rodrigo Santoro (300: Bitva u Thermopyl, Láska nebeská), Peter Stomare (Armageddon, Prison Break), Luis Guzmán (Traffic – nadvláda gangů, Porota) nebo Johny Knoxville (ano, Jackass).

The Last Stand

Akční
USA, 2013

Režie: Ji-Woon Kim
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Peter Stomare, Luis Guzmán, Rodrigo Santoro, Johny Knoxville, Eduardo Noriega, Jaimie Alexander

Premiéra v USA: 18. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arnie je zpět! Guvernátora čeká venkovský šerif v The Last Stand