Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Arnold Schwarzenegger má své muzeum. Jeho soše požehnal i kněz

Foto: conan-barbarian-arnold_schwarzeneggerTento týden herec Arnold Schwarzenegger osobně zavítal do rodného Rakouska, aby tam v pátek 7. října oficiálně otevřel muzeum na svou počest.  

FOTO: Arnold Schwarzenegger ve filmu Barbar Conan

Arnold Schwarzenegger ve filmu Barbar Conan, Zdroj: distributor filmu

Arnold Schwarzenegger je figura filmové i polické scény, která se prosadila v Americe, a proto jsou na ni Rakušané náležitě pyšní. Vytlačil z paže sval, a tím i sám sebe k úspěchu v Americe. Od července má tahle herecká ikona v rodném Thalu i vlastní muzeum, které připomíná, z jakých poměrů Terminátor – guvernér vyšel. K osobní návštěvě se Arnie dostal až nyní a přivezl s sebou svou bronzovou sochu v nadživotní velikosti.

Thal je městečko blízko Štýrského Hradce a v prvém podlaží starého rakouského domu, kde tehdy malý Arnold bez elektřiny a se suchým záchodem vyrůstal, je dnes již zmíněné muzeum. Kromě dovezené bronzové sochy, které tamější kněz požehnal, tu jsou k vidění vzpomínky na hercovo dětství a dospívání: postel, činky, cvičící nástroje. Také na jeho filmové role: meč Barbara Conana či Terminátorův Harley Davidson. Část výstavy je věnována i jeho kariéře guvernéra.

Video: Výstavka je ještě ze stadionu v Grazu (Štýrském Hradci)

Arnold Schwarzenegger se kulturistice začal věnovat už ve čtrnácti letech. Do roku 1965 pobýval v rodném Thalu. Rok poté sloužil u rakouské armády a přesídlil do Londýna, kde se zúčastnil mistrovství světa v kulturistice, kde se umístil jako druhý. V roce 1968 se vydává do Spojených států a začíná svou hereckou kariéru…

Arnold Schwarzenegger

Narozen 30. července 1947
Herec, kulturista, režisér, podnikatel, politik, 38. guvernér státu Kalifornie (2003-2011)

Filmografie: Herkules v New Yorku (1969), Barbar Conan (1982), Terminátor (1984), Predátor (1987), Policajt ze školky (1990), Pravdivé lži (1994), Batman a Robin (1997), Protiúder (2002) a spousta dalších.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arnold Schwarzenegger má své muzeum. Jeho soše požehnal i kněz