Menu
TOPZINE.cz
Hudební novinky

Arakain přichází s Homo Sapiens..?

Martin Palounek

Martin Palounek

3. 3. 2011

V pondělí 28. února představili rockoví mistři Arakain před svým fanklubem a zástupci tisku svůj nový počin nesoucí název Homo Sapiens..? Album bude vydáno počátkem března.

Arakain

Představení alba nemohlo proběhnout nikde jinde než ve známém klubu Kain, který patří kytaristovi skupiny Jiřímu Urbanovi. Pro členy kapely to bylo příjemné, neboť byli na domácí půdě a celková atmosféra byla tím pádem velmi uvolněná. Navíc bylo pečlivě připravené technické zázemí, takže konference proběhla naprosto perfektně. Složení Arakainu bylo téměř kompletní, nedostavil se pouze zpěvák Honza Toužimský z důvodu nemoci.

Slova se ujal Jiří Urban a seznámil nás se základními informacemi o nadcházejícím albu. Homo Sapiens..? obsahuje celkem 12 skladeb, jejichž celkový čas je 52 minut. Distribuci, stejně jako u minulého díla, zajišťuje agentura 2P Production. Artwork vytvořil již tradičně Karel Trávníček. Většina skladeb je z pera autorské dvojice Jiří Urban / Zdeněk Kub a titulní skladba se jmenuje Marat, autory jsou Jiří Urban a Jitka Plachá. K této písni je zároveň připraven i videoklip.

Vydávat se bude klasické CD, tentokrát však v luxusním provedení DIGI PACK s rozsáhlým výpravným bookletem. Nápad na internetový prodej digitální verze alba byl sice na stole, nicméně byl přeci jen zvolen tradiční způsob distribuce. Kapela na toto téma vtipkovala, že se vždy na internetu objeví ještě v den vydání nelegální kopie, takže tentokrát uvažují o tom, že na tyto servery nahodí své nové album sami, aby je nikdo nepředběhl.

Album bude samozřejmě doplňovat i turné, které začíná v pátek 4. března a končí v sobotu 21. května. Nyní jsou prý již plně připraveni svým fanouškům s novým materiálem naložit. Doprovodnými kapelami budou na jarní koncertní šňůře Merlin, Ascendancy, Menhir a Tristana.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arakain přichází s Homo Sapiens..?