Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Amélie z Montmartru už nechce hrát. Podívejte se na její možná poslední film

FOTO: Audrey Tautou jako Coco Chanel, která na sobě má pruhované tričkoAudrey Tautou je jedna z nejvýraznějších francouzských hereček. Hraje pro Evropu a zahrála si už i pro Hollywood. Má nesporné kouzlo pro oko kamery i oko divákovo. Přesto uvažuje o tom, že se svou kariérou herečky skončí. Proč?  

FOTO: Tom Hanks a Audrey Tautou ve filmu Šifra mistra Leonarda

Audrey Tautou po boku Toma Hankse ve filmu Šifra mistra Leonarda, Zdroj: distributor filmu

Už dávno to není ta plachá, oči valící Amélie z Montmartru. Tedy role, která ji proslavila asi nejvíc. Dnes zkušená, přes třicet let stará herečka si v hlavě zřejmě leccos vyjasnila a upozorňuje na to, že se chystá na brzký odchod z filmové branže. Takže je možné, že tak jako kdysi její slavná kolegyně Brigitte Bardot přestane ze dne na den točit a už se k filmu nikdy nevrátí.

„Nijak výrazně na své kariéře herečky nelpím,“ zmínila Audrey Tautou pro britský The Telegraph. „Mám spoustu plánů. Ráda bych se naučila plachtit, kreslit… Je tolik věcí, co bych ráda, ale nemám na ně čas. Tenhle způsob života mi nesedí. Není to způsob, jak bych chtěla žít.“

Ani ta slibně vyšlapaná cestička k americké produkci díky filmu Šifra mistra Leonarda nebo stezka do Anglie se Špínou Londýna ji moc netěší. „Nestála jsem o tuhle moc,“ říká tato už světově známá herečka, ale stále zatvrzelá Francouzka. „Nesurfuji na velkých vlnách. Když vidím, že se nějaká blíží, prostě vezmu prkno a zamířím zpátky na pláž,“ přirovnává svůj postoj k megalomanským projektům.

Tautou nedávno dokončila další film režiséra Pierra Salvadoriho, se kterým už jednou spolupracovala na romantické komedii Lov na boháče v roce 2005. Nový snímek se jmenuje Beautiful Lies (Krásné lži) a právě přichází do světových kin. Kdy a jestli vůbec dorazí i k nám, se neví… Každopádně to možná bude jedna z posledních šancí spatřit Audrey Tautou na filmovém plátně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amélie z Montmartru už nechce hrát. Podívejte se na její možná poslední film