Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Alchymista od Coelha změnil můj život, vyznal se Pharrell Williams

Marek Líbal

Marek Líbal

1. 6. 2014

Alchymista z pera spisovatele Paula Coelha uchvátil literární kritiky, miliony masových čtenářů a nyní i Pharrella Williamse. Slavný zpěvák si o této knize nedávno zanotoval s Oprah Winfreyovou v její televizní show.

FOTO: Pharrell Williams

Pharrell Williams je velkým fanouškem Paula Coelha. Zdroj: Twitter Pharrella Williamse

Oba září. Pharrell na poli hudby, Coelho ve světě literatury. Hovořit o jejich popularitě by bylo jako nosit dříví do lesa. Teď se však zdá, že budou zářit spolu. Nebo alespoň Pharrell s knihou slavného brazilského spisovatele v kapse.

Cesta Pharrella k světoznámé knize (nebo spíš cesta Alchymisty k Pharrellovi?) byla poměrně náhodná. „Jedna ze skutečně důležitých kolegyň v mém týmu, jedna z mých manažerek, mi doporučila, abych si přečetl knihu Alchymista,“ poodhalila hudební ikona v rozhovoru.

Pharrell Williams

Pharrell dává Alchymistovi neomezený kredit především proto, že díky knize dokázal změnit pohled na svou životní cestu. Kniha v něm zrodila pocit, že se „vesmír rozhodl“ učinit jeho vlastní sny realitou. „Alchymista změnil celý můj život, protože jsem si vybavil všechny lidi, kteří se podíleli na tom, že jsem tam, kde teď jsem,“ líčí emotivně.

V osobní rovině překvapivě pokračuje i nadále: „Nesmíte se bát snít, musíte být více odvážní a stateční v tom, co si vysníte. Moje babička taková byla. Říkala: ‚Vidím tě tam nahoře, skutečně, nahoře v oblacích.“

A měla pravdu, momentálně Pharrell Williams skutečně v oblacích je. Otázkou je, jestli tam bude i za pár let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alchymista od Coelha změnil můj život, vyznal se Pharrell Williams