Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Akce Národního divadla! Lístky na září koupíte téměř za polovinu

Aneta Filipová

Aneta Filipová

25. 8. 2011

FOTO: Představení ND: Být či nebýtPražské Národní divadlo připravilo výhodnější začátek nové sezóny. Týdny divadlobraní 2011 nabízí zájemcům o 40 % levnější vstupenky, které koupíte v týdnu od čtvrtka 25. srpna do čtvrtka 8. září na všech pokladnách Národního divadla.

FOTO: Představení ND Být či nebýt

Válečná satira v režii jednoho z nejúspěšnějších režisérů současného divadla Daniela Špinara Foto: Martin Kámen, ND

Na začátek nové sezóny je naplánováno uvedení hned několika zajímavých činoherních, operních i baletních titulů, na které divadlo láká prostřednictvím levnějších vstupenek.

Přečtěte si: Konec Masopustu: Kdo ví, co to vlastně bylo

Týdny divadlobraní, které jsme pořádali poprvé loni, měly u návštěvníků divadla velký úspěch,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla. „Kromě výrazných slev hraje roli fakt, že se diváci dostanou i na představení, která jsou jinak na dlouho dopředu beznadějně vyprodaná,“ dodává Černý.

Napsali jsme také: V Národním divadle se bude krotit žena

První zářijový víkend bude ve Zlaté kapličce patřit Čechovovskému dramatu Racek a básnickému dramatu Josefa Topola Konec masopustu v režii J. A. Pitínského. Obě představení nabízí divákům působivé příběhy, lásku i temné vášně.

FOTO: Zkrocení zlé ženy, ND

Igor Bareš v hlavní roli zkrotí zdánlivě nezkrotnou Kateřinu

Národní divadlo také uvede Shakespearovu svatou trojici. Igor Bareš si poradí v komedii  Zkrocení zlé ženy se vzpurnou Kateřinou. Dále uvidíte Kupce benátského s vynikajícím Jiřím Štěpničkou v hlavní roli a do třetice zazní v černé komedii z divadelního zákulisí známé hamletovské být, či nebýt, které v prostředí nacisty okupovaném Polsku získává nový rozměr.

Přečtěte si recenzi: Svěcení jara. Od symfonie přes argentinské tango

Jeviště bude patřit také světovým i českým operám. Nejen pro oči, ale i pro uši diváků jsou do programu zařazeny opery La traviata, Prodaná nevěsta, Aida a další.

Pro příznivce tance je připravena Baletománie, jež odhaluje divákům baletní zákulisí, a představení Svěcení jara v choreografii ředitele baletu Národního divadla Petra Zusky.

FOTO: Balet ND, Svěcení jara

Na balet Svěcení jara můžete také získat vstupenky levněji Foto: Pavel Hejný

Nabídka platí do vyprodání zásob. Na tato představení nelze rezervovat vstupenky a slevy se nevztahují na vstupenky hostujících souborů a Laterny Magiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akce Národního divadla! Lístky na září koupíte téměř za polovinu