Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Adoptivní dcera obvinila Woodyho Allena ze sexuálního zneužívání

Už v devadesátých letech se šířily zvěsti o tom, že režisér Woody Allen zneužíval svou adoptivní dceru Dylan Farrow, nikdy ale nebyl přímo obviněn. Po více než dvaceti letech se ale rozhodla veřejně promluvit i ona sama.

Nedávno byl oceněn za celoživotní dílo. Titul Otec roku by ale nejspíš nezískal. Zdroj: H.C.E.

Nedávno byl oceněn za celoživotní dílo. Titul Otec roku by ale nejspíš nezískal. Zdroj: H.C.E.

Nyní osmadvacetiletá Dylan poprvé vyšla se svou verzí příběhu na světlo a rozhodla se svůj otevřený dopis uveřejnit na stránkách The New York Times. Podle ní došlo k zneužívání v sedmi letech, tedy v době, kdy žil Woody Allen se svou tehdejší partnerkou, herečkou Miou Farrow. Ta byla tehdy zároveň podnětem pro první pochyby o cti tohoto slavného režiséra, protože ho jako první nařkla ze zneužívání jejich dcery.

„Řekl mi, abych si lehla na zem a hrála si s vlakovou soupravou mého bratra. Pak mě zneužil. Během toho mi šeptal do ucha, že když budu hodná holčička a udržím to tajemství, tak pojedeme do Paříže a budu hvězda jeho filmů,“ píše v dopise Dylan Farrow.

Ve svém přiznání se rovněž dovolává některých otcových kolegů i dlouholetých přátel, ve snaze získat podporu nebo alespoň vyvolat nějakou reakci. „Co kdybych byla vaše dítě, Cate Blanchett? Znala jste mě jako dítě, Diane Keaton. Copak už jste na mě zapomněla?“ chce vědět.

Důvod, proč se rozhodla mluvit bez zábran až teď, byl údajně ten, že se prý nedokázala dívat na to, jak Allena stále oceňují, čímž narážela především na jeho nedávno získanou cenu za celoživotní dílo. Případ tohoto sexuálního zneužití je ale poměrně starý a bude nesnadné prokázat vinu, proto je zatím těžké říct, zda bude mít ještě nějaké pokračování. Sám Woody Allen se zatím k celé věci odmítl vyjádřit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adoptivní dcera obvinila Woodyho Allena ze sexuálního zneužívání