Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele má nečekanou konkurenci. Patnáctiletá Korejka zpívá stejně dobře

Singl Rolling in the Deep od Adele způsobil poprask v Jižní Koreji. Zazněl tam však v podání na první pohled zakřiknuté patnáctileté Korejky v soutěži mladých talentů. A její vystoupení stojí za to vidět.

Park_Ji_Min

Park Ji-Min, objev korejské soutěže mladých talentů Zdroj: youtube.com

Novopečená stálice britského soulu Adele se letos vyskytuje v médiích víc než hojně. Její jméno často figuruje v titulcích i navzdory dočasné pauze, kterou si v posledních měsících naordinovala ze zdravotních důvodů. Ke zpěvaččině zviditelnění tentokráte opět přispěla píseň Rolling in the Deep z aktuálního alba 21, která vytrvale boduje v rádiích.

Jihokorejská televize momentálně vysílá jakousi regionální obdobu soutěže Pop Idol nazvanou K-Pop Star. Mezi adepty, kteří předstoupili před tříčlennou porotu, se ocitla i patnáctiletá dívka jménem Park Ji-Min. Vybrala si právě zmíněnou skladbu Rolling in the Deep.

Její podání této náročné písničky je zaznamenáno na předchozím videu. Už při prvních tónech je možné na tvářích porotců postřehnout nelíčený úžas, který postupně ustupuje nadšeným výrazům.

Čtěte také: Adele si v roce 2011 připsala  nejvíc úspěchů na iTunes

Ostatní soutěžící oproti tomu úsměvy právě neplýtvají. Zřejmě nejsou z takové konkurence příliš šťastní. Výkon, který nenápadná dívka podala, je totiž skutečně pozoruhodný. Málokdo by asi hádal, že disponuje takovým hlasem, nemluvě o intonaci a perfektní angličtině. Posuďte sami.

K-pop, čili jihokorejský pop se v posledních letech setkává ve světě se stále větším ohlasem. Dokonce se o tomto specifickém žánru hovoří jako o jednom z významných jihokorejských vývozních artiklů. Možná, že i nadaná Park Ji-Min se časem stane jedním z dalších korejských želízek v ohni na poli populární hudby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele má nečekanou konkurenci. Patnáctiletá Korejka zpívá stejně dobře