Menu
TOPZINE.cz
Apetit

8 filmů s nesnesitelnými dětmi. Den antikoncepce slavíme s Kevinem

Redakce

Redakce

26. 9. 2013

Již tradičně připadá na 26. září mezinárodní den antikoncepce. Jeho cílem je zvýšit povědomí o antikoncepci a o chráněném pohlavním styku a zlepšit tak úroveň sexuálního vzdělání. My uctíme tento den trochu netradičně, a to výčtem filmů, kde figurují děti, které byste doma asi mít nechtěli. Však víte, prevence je nutná.

FOTO: Snímek z filmu Dvanáct do tuctu

Zdroj: Bonton

1. Postrach Dennis

Na první pohled je Dennis roztomilý klouček. Pokud mu ale dáte chvilku, přesvědčí vás o pravém opaku. Je to totiž zlobivý rošťák, který vyvádí nepřeberné množství lumpáren. Tím přivádí k šílenství nejen své rodiče, ale hlavně svého souseda pana Wilsona. Právě jemu se ježí vlasy na hlavě při delším tichu, protože je velice pravděpodobné, že se každou chvilkou zjeví Dennis a s ním i další neplecha.

Abychom mu ale nekřivdili, na počátku každé rošťárny je nějaký dobrý úmysl, bohužel se ale nevyvede. I tak je ale Dennis pro rodiče pořádná výzva a asi by takové zlobidlo ne každý chtěl mít doma. Proto jsme film zařadili do našeho výčtu.

video
play-sharp-fill

2. Dvanáct do tuctu

Myslím si, že rodina se třemi dětmi má co dělat, aby tu malou bandu zvládla. Představte si ale, že byste měli dětí čtyřikrát tolik, tedy rovný tucet. Kdyby to byla hodná a tichá dítka, asi by se to dalo zvládnout. Ale v tomto případě si o tichu a klidu můžete nechat jen zdát. Narazíte totiž na bandu raubířů, kteří likvidují nejen dům, ale i pracovní život svých rodičů. A co je nejhorší, nikdy nemají dost a lumpárny jsou jim vlastní.

video
play-sharp-fill

3. Sám doma

Na malého Kevina, kterého rodina o Vánocích zapomene doma, si jistě všichni dobře pamatujete. Je nejmladším členem rodiny a zdá se, že i tím nejzlobivějším. Když se mu podaří zničit rodinnou večeři, je vykázán do postele, bohužel ne do té svojí. Jelikož druhého dne rodinka zaspí, ve spěchu na letiště malého čiperu zapomene doma.

Ten se probouzí do opuštěného domu, nyní do osobního království, kde se dá dělat všechno, co bylo dříve tabu. A tak malý Kevin jezdí po koberci na kolečkových bruslích, sjíždí schody na bobech, přejídá se zmrzlinou a kouká na nepřístupné filmy. Má před sebou ale ještě jeden velký úkol, ochránit dům před partičkou zlodějů. Naštěstí je Kevin pěkný rošťák, takže s tím nemá problém.

video
play-sharp-fill

4. Mikulášovy patálie

Malý Mikuláš si žije klidný život se svými milujícími rodiči a partou kamarádů, se kterými je vždycky legrace. To všechno až do doby, než se jednomu z kamarádů narodí sourozenec a pak kamarád beze stopy zmizí. Parta se domnívá, že se ho rodiče zbavili jako v pohádce o Palečkovi. Po nějaké době Mikuláš zaslechne útržek hovoru mezi rodiči a vyvodí si z toho, že rodiče budou mít taky miminko. A přichází problém. Co udělat, aby se ho rodiče taky nezbavili? S řešením přichází i celá řada lumpáren, které si rozhodně nenechte ujít. Malý Mikuláš i jeho kamarádi vám nenechají ani jedno oko suché.

video
play-sharp-fill

5. Omen

A teď trochu z jiného soudku. Robert Thorn je milující manžel, který chce svou ženu uchránit před další tragédií v podobě smrti jejich dítěte. Nechá se přemluvit nemocničním knězem a přijme za vlastní jiné dítě, které se narodilo tu samou noc ženě, která porod bohužel nepřežila. Vypadá to, že rodina bude s malým kloučkem konečně šťastná. Po přestěhování do Británie se ale kolem Damiena začínají dít znepokojivé věci.

S Damienovým jménem na rtech umírá chůva, výlet do zoo končí šíleným chaosem a sám Damien propadá hysterii při návštěvě kostela. Děje se jedna tragédie za druhou a zdá se, že za vším stojí pětiletý chlapec, který měl rodině přinést radost. No, na důvod všech těch neštěstí se podívejte sami. Jedno vám ale prozradíme, takové dítko by nikdo z vás mít doma nechtěl.

video
play-sharp-fill

6. Sirotek

A pokračujeme ve výčtu děsivých dětí, kolem kterých se děje jedna katastrofa za druhou. Devítiletá Esther měla těžký život. V rodném Rusku přišla o rodinu a její adoptivní rodina zahynula při požáru, kterému ona sama jen tak tak unikla.

Měla ale štěstí, adoptovala ji další rodina a zdá se, že život je nyní bez chybičky. Ovšem jen do doby, než se její spolužák zraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince nalezena ubitá k smrti. A dokud si Estheřina nová matka nezačne nebezpečně pohrávat s myšlenkou, že požár byl víc než jen náhoda. Garantuji vám, na malou Esther nezapomenete. Ona je totiž výjimečná. Jiná. Inteligentní. Roztomilá. Ale také nebezpečná…

video
play-sharp-fill

7. Ramona

Ramona je rodinná komedie o malé dívence s ohromnou představivostí, která ráda tropí lumpárny a mnohdy tím trápí své rodiče i starší sestru. Je to bystré děvče, to se jí musí nechat. Na druhou stranu je ale neustále zasněná a nesoustředěná a zpochybňuje nejen pravidla gramatiky, ale pravidla vůbec. Řekněme si to na rovinu, někdy byste jí měli dost a rozhodně byste ji zařadili do seznamu nesnesitelných dětí. Jindy je ale až neuvěřitelně kouzelná. A co je hlavní, vždycky vás pobaví.

video
play-sharp-fill

8. Sinister

A teď zase trocha toho tajemna. Film, po jehož zhlédnutí si určitě rozmyslíte, zdali se vrhnete do rodičovských povinností. Hlavním hrdinou je Ellison, autor detektivních románů, který se spolu se svou rodinou přestěhuje do domu, kde došlo k záhadným vraždám. Na půdě narazí na staré filmové pásky, které s vraždami úzce souvisí a které naznačují, že ve vraždách může mít prsty jistá nadpřirozená bytost.

Ellison se pustí do pátrání, netuší však, že tím vystavuje svou rodinu nebezpečí. Sice se nejedná o film s dětskou tematikou, ale i tady mají děti svou roli. No, uvidíte sami.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

8 filmů s nesnesitelnými dětmi. Den antikoncepce slavíme s Kevinem