Menu
TOPZINE.cz
Hudba

7 nejpodivnějších přezdívek hvězd. Inspirací byl svetr nebo křeček

Standa Kafka

Standa Kafka

6. 2. 2013

StingSpousta hvězd populární hudby se proslavila pod jiným jménem, než jaké mají napsané v dokladech. Věděli jste, jak se ve skutečnosti jmenují Bono Vox, Marilyn Manson nebo Sid Vicious?

Marilyn Manson Zdroj: marilynmanson.com

Marilyn Manson patří k známým nositelům přezdívek. Zdroj: marilynmanson.com

Sting

Sting znamená v překladu žihadlo a právě podobnost s bodavým hmyzem byla určující pro jeho přezdívku.  Když totiž Gordon Sumner ve svých začátcích účinkoval ve skupině Phoenix Jazzman, rád nosíval jeden pruhovaný černožlutý svetr, ve kterém údajně připomínal včelu. Jeho spoluhráči mu tak začali říkat Sting.

Bono Vox

Steinvic von Huyseman, Houseman nebo Bon Murray. Tahle všechna jména Paul Hewson vystřídal, než se dostal k tomu současnému. Využil přitom názvu úspěšného irského obchodu s naslouchadly Bonavox. S velmi podobným jménem už 36 let objíždí světová turné se svou kapelou U2. Snad se jich někdy dočkáme i v České republice…

Eminem

Tenhle americký rapper na to šel od lesa. Vzal iniciály svého pravého jména Marshall Mathers, tedy M-M a přesmyčkou z něj udělal Eminem. V současnosti rozjíždí Eminem svůj webový seriál s názvem Detroit Rubber, na který se můžete mrknout na jeho oficiálních stránkách.

Sid Vicious

Basák legendární anglické punkové ikony Sex Pistols přišel ke svému nicku poměrně kuriózně. Zpěvák Sex Pistols Johnny Rotten totiž choval doma křečka Sida, který údajně tehdy ještě Simona Johna Ritchieho kousnul, zřejmě když se s ním chtěl pomazlit. Od té doby si začal říkat Sid a Vicious k tomu přidal jednoduše proto, že byl prostě drsnej chlápek. Ostatně, kdo se může pochlubit tím, že možná probodl svou přítelkyni během jednoho drsnějšího drogového večírku?

Mimochodem, zmíněný Johnny Rotten, známý i pod občanským příjmením Lydon, zase obdržel svou přezdívku podle neutěšeného stavu svého chrupu.

Marilyn Manson

Metalový zpěvák Brian Hugh Warner jednoduše složil svůj pseudonym ze svou jmen. Křestní si vzal od herečky Marilyn Monroe a přijmení od násilníka Charlese Mansona. Oba totiž představují dva od sebe nejvzdálenější póly, které si lze představit, takže se dobře hodí k Mansonově cíli šokovat za každou cenu.

Bruno Mars

Také nic složitého, i když je na první pohled těžké představit si, jak se k takovému jménu Peter Gene Hernandez dostal. Zpěvákův otec byl vášnivým fanouškem wrestlera Bruna Sammartina, odtud tedy jeho první jméno. Mars si prý přidal sám, protože mu dívky kolem něj často říkaly, že je jako z jiného světa, takže si odvodil, že asi bude z Marsu. Ostatně i Leoš Mareš v jednom ze svých hitů Nejlepší nápad „zpívá“, že „muži jsou prej z Marsu a ženy z Venuše,“ takže na tom možná něco bude.

Freddie Mercury

O frontmanovi Queen je známo, že se narodil na Zanzibaru, málokdo si však vybaví jeho pravé jméno. Znělo Farrokh Bulsara. Křestní jméno si přizpůsobil poté, co se přestěhoval do Anglie, nejspíše proto, aby se lépe vyslovovalo domorodcům. Příjmení si pak nechal úředně změnit na Mercury na základě jedné z raných písní Queen, My Fairy King, kde oslovuje svou matku slovy Mother Mercury.

U neobvyklých jmen jiných umělců by zase nikoho nepřekvapilo, kdyby šlo o pseudonymy, ale opak je pravdou. Vzpomeňme například členy věhlasné americké kytarovky The Strokes. Jména Julian Casablancas či Nikolai Fraiture skutečně nejsou vymyšlená.

Na koho jsme zapomněli? Třeba se na něj dostane v druhém dílu. Pište své tipy do komentářů!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 nejpodivnějších přezdívek hvězd. Inspirací byl svetr nebo křeček