Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 filmů, které vás zbaví podzimní deprese

Redakce

Redakce

8. 11. 2017

Splín, chandra, smutek nebo špatná nálada, to jsou pocity, které podzim občas přináší. My ale známe lék a připravili jsme pro vás prověřený seznam filmů, které vás zbaví podzimní deprese.

Podzim nám umí prozářit duši krásnými barvami a paprsky stále ještě hřejivého slunce. Pak ale přijdou chvíle, ve kterých se obloha zatáhne a studené plískanice i krátící se dny nám kazí náladu. Každý má na podzimní splín svůj vlastní recept. Ale zalézt si pod peřinu s hrnkem oblíbeného teplého nápoje a pustit si film funguje prostě na každého. My jsme pro vás připravili seznam sedmi filmů, které vás zbaví podzimní deprese a po pár minutách nebude po pochmurné náladě ani památky. Filmy mají tu moc, že nás dokážou rozesmát, dojmout a především i léčit. Vybrali jsme pro vás snímky, které obsahují správný mix humoru, dobré nálady a hlavně naděje, že bude líp.

V hlavě (Inside Out, 2015)

Naprosto geniální animovaný film o radostech a strastech dospívání z dílny studia Pixar. V hlavní roli jsou emoce Radost, Strach, Hněv, Znechucení a Smutek. Ty žijí v řídícím centru ukrytém v mysli hlavní hrdinky, dvanáctileté Riley. Film je doslova nabitý komickými situacemi a doporučujeme mít kapesníčky při ruce, protože u některých scén budete slzet smíchy. Další plusové body získává snímek V hlavě za to, že dospělí v něm najdou spoustu skrytých narážek a zároveň jej pochopí i děti. V seznamu filmů, které vás zbaví podzimní deprese, je tento skutečně pro celou rodinu.

Forrest Gump (Forrest Gump, 1994)

Tato nestárnoucí klasika s tváří Toma Hankse je sázka na jistotu, protože nezklame nikdy. Bezelstný hrdina a jeho vyprávění o celé řadě životních lapálií zahřeje u srdce i toho nezarytějšího cynika. Citlivě odvyprávěný děj je plný komických scén a dokonce i ty méně veselé okamžiky mají humorný podtext. Přidejte k tomu skvělý soundtrack a lék na podzimní depresi je na světě. Forrest Gump patří mezi filmy, které si můžete pustit třeba tisíckrát, a pořád vás bude fascinovat. Prostě život je jako bonboniéra…

Nedotknutelní (Intouchables, 2011)

Také francouzští tvůrci přispěli svou troškou u filmů, které vás zbaví podzimní deprese. Takhle milý a pozitivní film už tady dlouho nebyl. Kombinace bohatého Pařížana, který má ochrnuté všechny čtyři končetiny, a jeho živelného opatrovatele, kterého právě pustili z vězení, vytváří obrovský prostor pro celou škálu gagů, vtipů a bláznivých situací. Nedotknutelní jsou tak zábavní, že se budete modlit, aby film už konečně skončil a vaše bránice si mohla oddechnout.

Malá Miss Sunshine (Little Miss Sunshine, 2006)

Když si malá, oplácaná holčička s obrovskými dioptrickými brýlemi zamane, že se stane dětskou královnou krásy, a s celou svojí potrhlou rodinou vyrazí na cestu ve staré dodávce, můžete si být jisti, že bude o zábavu postaráno. Malá Miss Sunhine je přehlídkou bizarních postav, díky kterým si budete připadat, že všechno je ve vašem životě v naprostém pořádku. Náladu vám stoprocentně zvedne dědeček, kterého vyhodili z domova důchodců za šňupání heroinu. Malá Olive, která bere přípravy na soutěž smrtelně vážně, je k popukání. Stejně jako celá tahle dysfunkční rodinka, která obrátí sterilní klání o královnu krásy naruby.

 

Šéf (Chef, 2014)

Když se spojí komediální žánr s příběhem z gastronomického prostředí, je téměř stoprocentní, že před vámi stojí nachystaná filmová lahůdka, která pohladí po duši. Vybroušený příběh bez laciných nebo přihlouplých vtipů, sympatické herecké obsazení a příběh o šéfkuchaři, který si po vyhazovu z práce zařídí foodtruck a zároveň se snaží usmířit rozhádané příbuzné, vás naladí jednoznačně pozitivně. Rozhodně doporučujeme si k filmu připravit občerstvení, protože kromě salv smíchu se vám také budou sbíhat sliny nad specialitami, které se tu vaří.

Čarodějky z Eastwicku (The Witches of Eastwick)

Trio kamarádek hraných Cher, Susan Sarandon a Michell Pfeiffer, které se spojí síly proti Jacku Nicholsonovi v roli ďábla, bez diskuse řadí Čarodějky z Eastwiku mezi filmy, které vás zbaví podzimní deprese. Oddechový film, ve kterém je v dokonalém poměru namíchaná bizarní komedie, romantika, satira a trocha hororu, je jasnou volbou pro sychravé dny. Klasický snímek, který patří mezi základní kameny filmového vzdělání, vás nakopne svými ujetými humornými scénkami, nestoudnými žertíky a ďábelským pokušením.

Pretty Woman (Pretty Woman, 1990)

Nic nepohladí po duši tak jako pohádky. Pretty Woman je příběh o Popelce v moderním světě a princi, který nemá bílého koně ale bílého Rolls-Royce. Podobně jako na Forresta Gumpa se dá dívat na Pretty Woman pořád dokola. Rozhodně tak patří do seznamu filmů, které vás zbaví podzimní deprese. Je to jednoduše jeden z těch filmů, které jsou prostě fajn, kdykoli a kdekoli. Správný poměr kýče a romantiky, výborně vybrané duo Julie Roberts a Richarda Geera a nevyhnutelný happy end vás vtáhnou do idylického světa, díky němuž zapomenete na každodenní trable.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

7 filmů, které vás zbaví podzimní deprese