Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jídlo až do domu ušetří čas a potěší

Redakce

Redakce

23. 10. 2010

Lednice vám zejí prázdnotou a nákupní středisko je daleko, ne-li již zavřené? Komu se taková situace nestala zrovna ve chvíli, kdy žaludek zoufale skučí o pomoc a po jídle! Dnes je již naprosto běžné, že stačí vzít telefon, vyštrachat leták ze schránky nebo zasurfovat po internetu a máme to správné číslo.

Pizza – jídlo až do domu, Foto: Ksenia Maslova, Topzine.cz

Rozmach dovozu hotových jídel až do domu k nám připlul právě z Ameriky. Toho si lze všimnout v každém druhém americkém filmu, a to i ještě na černobílém plátně.

Dnes již nám po městech a vesnicích také jezdí kurýři s papírovými krabicemi s pizzami, čínskými originálními krabičkami a dalšími krabicemi a krabičkami plnými teplého jídla. Ale ne vždy se jedná o hotové jídlo, rozmáhá se i start pojízdných nákupních středisek, která vám celý nákup dovezou do domu.

Proč ano a proč ne

Na jídle, které nám přijede až do domu, nemůžeme zpravidla hledat nic zdravého. Jde jen o rychlé dodání, které nám ušetří čas, ne však peníze. Proto by se nemělo jednat o časté stravování, to by našemu organismu nijak neprospělo.

Víme-li, že časté navštěvování rychlého občerstvení je nezdravé, tak víme i to, že nechat se navštěvovat rychlým občerstvením je nezdravé. Ale proč si jednou za čas neobjednat oblíbenou pizzu nebo salát, který za mě uvaří někdo jiný?

Pizza, čína, salát?

Jak už bylo naznačeno, nejčastěji se u dodávek mluví zejména o pizze. Mnohé pizzerie vám dovezou na padesátku druhů různých pizz – Marco Polo, Salami, Fudgi, Hawai… Ceny přitom stojí celkem pevně jako v restauraci. Oblíbené je také čínské jídlo, levné čínské nudle, kuřecí maso…

Foto: Ksenia Maslova, Topzine.cz

U mladých lidí se občas jedná spíš o image, vypadat jako v amerických filmech. Ale proč ne? Proč se neodměnit například po zkouškách tím, že si objednám nejrůznější druhy jídla a zasypu se v posteli u filmu krabicemi od nich? Objednat si můžete i saláty, jako jsou Papí, César, Quattro Formaggi… Nebo i těstoviny jako Carbonara, Bolognes, Prosciuto e broccoli… k tomu není nikdy problém doobjednat pár plechovek piv, Colu nebo džus a jiné.

Dojede mi i oběd

V oblasti obědových objednávek se mluví zejména o firmách, stavbách či u nemocných nebo starých lidí. Polévku a teplé jídlo jako například svíčková, knedlo vepřo zelo, vrabce či rizoto a jiné se často dovážejí do firem pro zaměstance, pokud budova není vybavena jídelnou, a přesto má mnoho zaměstnanců nebo k dělníkům na stavbu.

Stejně tak k nemohoucím lidem, kteří si sami neuvaří. Většinou se jedná o sociální služby, které i se vším ostatním pomohou. Zde je objednávání jídla až nutností, ale hlavně ochotou pomáhat, za což je společnost vděčná.

Nakoupíme vám

Společnost vymýšlí stále nové pomocníky pro naše šetření. Ne však peněžní, ale fyzické a časové.

Chutné hranolky na objednávku, Foto: Ksenia Maslova, Topzine.cz

Nemáte díky pracovní době čas dojít na nákup? Sepište nákupní lístek, co byste si přáli, a jedna ze začínajících firem po celé České republice vám nakoupí a přiveze potraviny. Od zeleniny přes maso i zmrzlinu. Jen se přichystejte na to, že do kapsy bude hodně hluboko.

Dieta? Žádný problém!

Pizza vás láká, ale vy musíte držet dietu? Není problém, dovezou vám i chutné dietní jídlo, se kterým se doma nemusíte vůbec dlouho vařit. I takové vychytávky již existují. Zkrátka, ať budete mít nejrůznější přání, kdykoliv vám kdokoliv cokoliv a kamkoliv doveze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jídlo až do domu ušetří čas a potěší