Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Russellu Croweovi. Přestal se mýt a lidé se mu vyhýbali

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

30. 3. 2014

Herec novozélandského původu je globálně známý jako Gladiátor, což byla přelomová role, která mu vynesla kromě Zlatého glóbu také prvního Oscara. Věděli jste ale, že takový nelítostný bojovník pije čaj nejradši z hrnečků s květinovým vzorem?

Bojovník Crowe

Nejen jako Robin Hood dokázal, že je drsňák tělem i duší. Zdroj: Bontonfilm CZ

Russell Crowe profesně prorazil teprve až ve svých třiceti, kdy se díky snímku Romper Stomper či roli homosexuála v komedii Jsou z nás dostal do povědomí aspoň australským divákům. Krátce nato ho Sharon Stone obsadila do filmu Rychlejší než smrt a životní zlom v podobě Gladiátora na sebe nenechal dlouho čekat. Ztvárnění římského bojovníka mu zajistilo nejen oscarovou sošku, ale také uznání a nabídky na další role.

Russell tak brzy zazářil i v dramatu Čistá duše, zbojnickém příběhu Robin Hood, filmovém muzikálu Bídníci či jako Supermanův otec ve snímku Muž z oceli. Ačkoli počátkem dubna oslaví své 50. narozeniny, v pracovním nasazení rozhodně nepolevuje. Momentálně ho můžete vidět v kinech v přepracovaném biblickém příběhu Noe, který má premiéru 27. března.

1. Nemá rád novináře

Russell svou práci miluje, občas je pro něj ale těžké přenést se přes zájem médií, který považuje za nejhorší část svého zaměstnání. „Má práce je vlastně jednoduchá a líbí se mi, ale sedět v místnosti s novináři a odpovídat na ty stejné otázky pořád dokola, to je podle mě děsná otrava. A navíc to člověku vážně poškozuje mozek,“ tvrdí s kamennou tváří herec.

video
play-sharp-fill

2. Kvůli roli zanevřel na osobní hygienu

O Russellovi je rovněž známo, že pro svou roli obětuje cokoli, naučí se cokoli a zvládne cokoli. Přes drastické diety nebo hodiny hry na housle se postupně dopracoval k tomu, že se kvůli roli Noema přestal sprchovat. Jak sám prohlásil, chtěl dosáhnout co nejhrubšího vzhledu a s rolí se plně sžít. Kolegové už ale tolik pochopení neměli a začali se mu obloukem vyhýbat.

3. Nebojí se postavit papeži

Omezení osobní hygieny není ale zdaleka jediná věc, kterou pro svůj nejnovější snímek obětoval. Když byl Noe v Kataru, Bahrajnu a Spojených arabských emirátech zakázán, začalo se o zamezení promítání uvažovat i v dalších muslimských zemích. Podle nich je totiž zobrazení proroků v rozporu s islámem a údajně vyvolává nepřátelství mezi vyznavači různých náboženství.

Že se nejedná jen o záležitost muslimských států ostatně dokázali i američtí křesťané, kteří se zfilmováním biblického příběhu rovněž nesouhlasí. Russell Crowe proto prostřednictvím Twitteru vyzval papeže Františka I., aby film nejdříve zhlédl a teprve potom se k němu vyjádřil.

A beautiful mind

V Čisté duši ztvárnil uhlazeného ekonoma. Zdroj: Bontonfilm CZ

4. Michael Jackson si z něj rád střílel

Brzo už to bude pět let, co svět obletěla neuvěřitelná zpráva o smrti krále popu. Crowe na něj vzpomíná jedině v dobrém, i když mu Michael způsobil nejeden okamžik hrůzy. „Rád mě strašil po telefonu, vždycky změnil hlas a něco mi namluvil. Jednou mi tvrdil, že je od policie a že musím bez prodlení opustit svůj dům. Měl jsem tenkrát pěkně nahnáno,“ přiznává herec.

5. Drsňák s citlivou duší

Možná jste o nich četli, možná dokonce nějaké znáte, přesto většina žen nevěří, že existují. Řeč je o drsných mužích, kteří pod tvrdou slupkou ukrývají romantika – takového, co rozumí něžnému pohlaví a má pochopení pro jejich sbírku bot. Přijde vám to zženštilé? A teď si představte, že Russell, který v Gladiátorovi neznal slitování, v reálu si nebere servítky a je známý pro svou výbušnou povahu, vlastní sbírku porcelánu, na niž nedá dopustit.

Na Twitteru dokonce jednou požádal statisíce svých fanoušků, aby mu pomohli najít vzácný hrníček vyrobený k příležitosti korunovace britské královny v roce 1953. Shodou šťastných okolností se mu ozvala jedna z pracovnic porcelánky, takže doufejme, že jsou spolu Russell a jeho čajový servis šťastní.

Russell Crowe v oskarovém filmu Gladiator

Tipovali byste ho na milovníka porcelánu? Zdroj: Bontonfilm CZ

6. Svůj mozek chce darovat vědě

Russell očividně nepatří mezi celebrity, které darují peníze nejrůznějším nadacím či nemocnicím. Australský herec se rozhodl prospět lidstvu poněkud netradičním způsobem a po smrti chce svůj mozek darovat pro výzkumné účely. „Vědci díky tomu lépe porozumí práci lidského mozku,“ odůvodňuje své rozhodnutí.

„Získáme stovky informací, které nám přesně určí, co a jak Crowe dělal. Zkoumáním šedé kůry mozkové budeme moci určit rozhodující momenty jeho života, včetně toho, co ho k takovým volbám vedlo,“ neskrývá nadšení jeden z vědců Clive Harper. Najednou vám sběr porcelánu nepřipadá až tak zarážející, že?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o Russellu Croweovi. Přestal se mýt a lidé se mu vyhýbali