Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Nicolasi Cageovi: Se svou kočkou snědl halucinogenní houby

Nechtěl být spojován se jménem svého strýce – režiséra Francise Forda Coppoly, a tak se ve výběru pseudonymu radši inspiroval superhrdinou Lukem Cagem. A vyplatilo se. Dnes totiž slaví možná větší úspěch než režisér se superhrdinou dohromady.

FOTO: Vendeta - Nicolas Cage - Magic Box

Nesmlouvavý pohled je jeho spolehlivý parťák v každém filmu. Zdroj: Magic Box

Nicolas Cage ale původně vůbec hercem být nechtěl. Místo toho se chtěl vrhnout na kariéru spisovatele po vzoru svého otce Augusta Coppoly. Svůj názor ale změnil po výkonu Jamese Deana ve filmu Na východ od ráje, díky kterému se rozhodl pro herectví. Po vystudování konzervatoře se dostal ke svému prvnímu snímku Zlaté časy na Ridgemnot High, kde si zahrál se Seanem Pennem. Nějak ale upadl do zapomnění (po dotočení prodával popcorn v kině), a tak následovala změna jména a nedlouho poté i první úspěchy.

Nejdřív to byl zlomový snímek Pod vlivem úplňku se slavnou zpěvačkou Cher, poté následovala road movie Zběsilost v srdci a konečně i první oscarový film Leaving Las Vegas, který jej vystřelil až ke hvězdám. Diváci si ho tak mohou pamatovat z akčňáků 60 sekund a Ghost Rider, z Lovců pokladů a Čarodějova učně nebo jako Obchodníka se smrtí. Momentálně se do kin chystá s novým dramatem Joe, které má premiéru už 10. července.

1. Jako dítě měl divoké sny

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby si je ovšem nepamatoval do nejmenších detailů. V paměti mu uvízl zejména ten, který se mu od čtyř let opakovaně vracel. A tak trochu ho děsil. „Seděl jsem na záchodě a obrovský džin ženského pohlaví ve zlatých bikinách se ke mně z okna natáhl a jako King Kong mě sebral z prkýnka,“ popisuje se smíchem Cage.

play-sharp-fill

2. Kvůli roli přišel o zuby

Občas vyvstane otázka, co může Nicolase dělat tak dobrým hercem. Režiséři si většinou cení těch, kteří jsou pro svou roli schopní obětovat všechno – od svého volného času až po své duševní i fyzické zdraví. A Cage obojí zvládá na jedničku.

Kromě toho, že musel sníst živého švába (Polibek upíra), nechat se skoro utopit (Croodsovi) nebo se naučit hrát na mandolínu (Mandolína kapitána Corelliho), dobrovolně se při natáčení snímku Křídla rozhodl, že si nechá vytrhat zuby. Podle vlastních slov chtěl pochopit, jaké je to procházet si skutečnou fyzickou bolestí jako muž zraněný ve Vietnamu, kterého si tady zahrál.

3. Kočka a Cage na houbičkách

Určitě znáte příběhy, ve kterých se páníček obětoval pro svého mazlíčka nebo naopak. Nicolas Cage to ovšem posunul na zcela novou úroveň. Jednoho dne se jeho kocour proplížil do ledničky, našel tam pytel halucinogenních houbiček a s chutí se do nich pustil. A herce prý nenapadlo nic lepšího, než se o tento zážitek podělit s ním. „Další čtyři hodiny jsme jen tak leželi, já na posteli a on naproti na stole. A zírali jsme na sebe. V tu chvíli jsem měl skutečně pocit, že je Lewis můj bratr,“ nechal se slyšet Cage. Nejspíš ještě během doznívajícího efektu omamných látek.

FOTO: Lovci pokladů - Nicolas Cage - Buena Vista International

Moje kočka právě snědla magické houbičky, musím jí pomoct! Zdroj: Buena Vista International

4. Miluje plazy

A jeho láska k veškeré fauně tím zdaleka nekončí, Cage má totiž zvláštní slabost pro plazy a podobnou havěť (to vysvětluje chobotnici, kterou choval jako domácího mazlíčka). Kromě toho, že si při natáčení snímku Joe do scény s hadem vybral z vlastní vůle jedovatého a ještě se s ním pomazlil, si také nechal záda vytetovat ještěrku s holí a cylindrem na hlavě. Podle vlastních slov to prý mělo být jakýmsi symbolem dospívání, který je v každé kultuře odlišný.

5. Vzal si Elvisovu dceru

… a zároveň i bývalou ženu Michaela Jacksona. Lisa Marie Presley, dcera hudební legendy Elvise Presleyho, ale očividně trpí zvláštním prokletím, protože jí manželství s oběma hvězdami vydrželo pokaždé jen dva roky. Nutno ale podotknout, že v případě Cage vytvořili rekord – pár podal žádost o rozvod už po 108 dnech manželství, takže samotný proces odloučení trval déle než jejich svazek.

FOTO: Nicolas Cage - meme

Hvězdy na chodníku slávy už nefrčí. Teď je měřítkem popularity vlastní meme!

6. Má vlastní meme

Pokud ještě nemáte poctivě nakoukané všechny jeho filmy, nejspíš se vám nevybaví památné okamžiky z Polibku upíra. Jestli vás ale na vlastní oči neláká vidět, jak mezi zuby drtí živého švába, možná si film přetočte alespoň na scénu You don´t say! (překl. Ale nepovídej!). Nicolas Cage se totiž díky ní může pochlubit svým vlastním meme, který možná dnes a denně používáte na sociálních sítích, a ani vás nenapadne si ho spojit právě s ním.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

6 zajímavostí o Nicolasi Cageovi: Se svou kočkou snědl halucinogenní houby