Menu
TOPZINE.cz
Apetit

50 odstínů šedi zná režisérku. Adaptace se chopí oceněná režisérka

Před několika dny zpět se fanoušci této knihy mohli dočkat velkého oznámení od společností Universal Pictures a Focus Features. Již známe jméno režiséra filmové adaptace.

FOTO: Sam Taylor Johnson

Sam Taylor-Johnson. Zdroj: reprofoto Youtube.com

Mimo Sam se na filmu, který bude natočen podle jedné z nejlépe se prodávající knihy, bude podílet také Michael De Luca a Dana Brunetti. Za společnost Universal Pictures toto oznámila Donna Langley a za Focus Features James Schamus.

De Luca se ke své nové práci vyjádřil takto: „Samina unikátní schopnost elegantně předvést složité vztahy zabývající se láskou, emocemi i sexuální chemií, z ní dělají naprosto ideální režisérku na to, aby přivedla Christianův a Anastasiin vztah k životu. Postavy E. L. Jamesové a živé vyprávění vyžadují režiséra, který je ochoten riskovat, popřípadě i tlačit na pilu, když je to aktuálně potřeba. Sam tahle role naprosto sedí.“

Posledním snímkem Taylor-Johnson byl Nowhere boy. Film z roku 2009 je příběhem o dětství Johna Lennona v Liverpoolu, kde jeho rodící se génius našel spřízněnou duši v dospívajícím Paulu McCartneym. Film získal dvě nominace na cenu BAFTA, a to v kategoriích „Vynikající britský film“ a „Vynikající debut britského spisovatele, režiséra či producenta“.

Taylor-Johnson také režírovala kritikou uznávaný krátký film Love You More, který byl pro změnu v roce 2008 nominován na cenu Palme d´Or. Současně pracuje na filmu pro Columbia Pictures. Film s názvem Reliable Wife je založený na novele spisovatele Roberta Goorlicka. Zajímavostí je, že i zde bude producentem De Luca.

Taylor-Johnson je nadšená tím, že má možnost podílet se na vývoji filmové adaptace této oblíbené triologie. Fanouškům knihy vzkazuje, že hodlá za každou cenu ctít sílu jak Eričiny knihy celkově, tak i sílu hlavních postav.

Studia Universal Pictures a Focus Features získala práva ke všem třem knihám Padesát odstínů šedi už v březnu 2012. Triologie Padesát odstínů šedi se velmi rychle stala světovým fenoménem.

Hned po jejím vydání byla distribuována po celém světě a přeložena do  50 jazyků. K dnešnímu dni už je prodáno více než 70 milionů jak tištěných, tak i elektronických kopií. Tyto výsledky dělají z triologie jednu z nejrychleji prodávaných knižních sérií.

Padesát odstínů šedi popisují vztah 27letého bilionáře Christiana Greye a vysokoškolské studentky Anastasie Steele. Další dva díly Fifty Shades Darker (září 2011) a Fifty Shades Freed (leden 2012) pak blíže popisují a zkoumají hloubku vztahu tohoto páru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

50 odstínů šedi zná režisérku. Adaptace se chopí oceněná režisérka