Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Wesley Snipesovi: Lovec upírů začínal jako loutkář

Redakce

Redakce

28. 10. 2012

Skvělý herec a atlet v jednom, jehož osobní život se od rolí, které ztvárnil, zas tolik neliší. Jaká  Wesley Snipesova alias Bladeova životní dobrodružství známe?

Výborný herec, ale nepoctivý občan. Zdroj: New Line Cinema

Wesley Trent Snipes se narodil 31. července 1962 v americkém městě Orlando ve státě Florida. Své mládí strávil v Bronxu v New Yorku, kde později vystudoval školu herectví. V roce 1992 jeho popularita stoupla díky akčnímu snímku Přepadení ve vzduchu. O rok později potom zazářil v Demolition Manovi spolu se Sylvesterem Stallonem. Film, který ho proslavil nejvíce, přišel až roku 1999. Byla to role lovce upírů – Bladea.

1. Herec s tvrdými kopy

Post hrdinské ikony nezískal padesátiletý Snipes jen díky hereckému nadání, ale také díky své fyzické zdatnosti. Od 12 let trénuje bojová umění, je držitelem černého pásku v karate a ovládá i další styly jako kung-fu, capoeira, eskrima a brazilské jiu-jitsu.

2. Loutkářský milník

Než se dostal k rozčtvrcování protivníků mečem, zkoušel Wesley svůj um s loutkami. Při studiích v rodném Orlandu působil akční hrdina v kočovném loutkářském divadle, kde společně se svými spolužáky vystupoval ve veřejných parcích a na školách.

3. Honička s policií

Akční scény Snipes nezažívá jen na filmovém plátně. Své adrenalinové choutky ukájí i v běžném životě. Má rád silné motorky a nezastaví se ani před policií. V roce 1993 měl havárii, byl odvezen sanitkou do nemocnice a bezprostředně poté zatčen za nepovolené držení zbraně. O rok později byl znovu zatčen pro změnu za překročení rychlosti a následné prchání před policií. V úseku, kde je povoleno jet 50 km/h, jel údajně 180 km/h.

4. Únik před smrtí

Jako správný Newyorčan bydlel Wesley Snipes v centru města. Jeho byt byl zničen při teroristickém útoku 11. září 2011. V době, kdy letadla narazila do Světového obchodního centra, byl herec v tělocvičně.

Wesley má rád silné stroje a rychlou jízdu. Zdroj: Warner Bros.

5. Hurá do vězení

V roce 2006 odehrál vrcholné číslo své kariéry. Byl obviněn za daňový únik a odsouzen ke tříletému odnětí svobody. S hromadou peněz (okradl stát zhruba o 15 milionů dolarů) si tak nahrabal i spoustu problémů, které ho zavedly až do vězení. Propuštěn z vazby bude  nejdříve za rok a už nyní plánuje, že se vrátí na stříbrná plátna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Wesley Snipesovi: Lovec upírů začínal jako loutkář