Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Alanu Rickmanovi: Chce žít v domě na trampolíně

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

30. 11. 2012

Zahrál si ve spoustě filmů, ale nálepku Severuse Snapea už mu asi nikdo neodpáře. Deset let si ho s touto postavou spojoval celý svět a záleží jen na Alanovi, jak se jeho příběh bude psát dál.

Jeden ze sta nejvíce žhavých mužů této planety. A právem. Zdroj:Intermedia films

Až do svých čtyřiceti let působil jen v divadle, zlom přišel až s nabídkou zahrát si v populární Smrtonosné pasti. Od té doby uplynula řádka let a Alan si stihl zahrát ještě spoustu jiných padouchů.

Nijak se ale netají tím, že mu záporné role nedělají problém. „Líbí se mi, když film budí trochu pohoršení,“ říká. My vám navíc můžeme prozradit, proč má radši Ameriku než Anglii, proč je oblíbencem J. K. Rowlingové nebo co je to za skryté nadání, které v lidech budí rozporuplné pocity.

1. Zatraceně sexy šedesátník

Ačkoliv Alan brzy oslaví 67. narozeniny, na sex-appealu mu to nijak neubralo. Už dvakrát se umístil v žebříčku 100 nejžhavějších filmových hvězd, a to mezi 30.–60. příčkou. Na internetových stránkách magazínu Empire je momentálně dokonce na osmém místě, čímž předběhl i takové favority jako je Zac Efron, Orlando Bloom či Leonardo DiCaprio.

2. Málem získal ocenění i u nás

Kromě hraní je také nadaný režisér, což dokázal snímkem Zimní host, který byl nominován hned na několik ocenění a některé z nich také proměnil v úspěšnou výhru. V České republice byl dokonce tento film nominován na Českého lva za nejlepší zahraniční film.

3. Snapeův osud znal jako první

Britská autorka J. K. Rowlingová je přímo proslulá svým tajnůstkářstvím okolo ságy Harry Potter. Dokonce ani herci dopředu nevěděli, jak se bude jejich postava vyvíjet, a jestli v dalším díle zrovna oni neskončí jako oběť Vy-víte-koho. Alan byl ale výjimkou – jako jedinému mu Rowlingová svěřila tajemství, na čí straně vůbec Severus Snape stojí a jaký bude jeho osud.

4. Upjatý Rickman? Neexistuje!

Ačkoliv v žádném ze svých snímků příliš nevynikal smyslem pro humor, ve skutečnosti je Alan neuvěřitelně pozitivní člověk s dobrosrdečnou povahou. „Nejvíc sám sebou se cítím v Americe, kde můžu odhodit tu britskou upjatost. Navíc tam mají úžasné horské dráhy,“ směje se herec. Nejšťastnější by prý byl, kdyby někdo vymyslel dům na trampolíně.

Severus Snape anebo Alan ve své nejtemnější podobě. Zdroj:Warner Bros. Pictures

5. Drž se toho, co znáš

Stál na prknech, která znamenají svět, zahrál si hned v několika veleúspěšných filmech a je vynikající režisér. Co by mu ještě mohlo scházet? No ovšem, na jeho seznam je nutné zařadit ještě jeho hudební talent.

Jeho pěvecké výkony můžete sledovat ve filmovém ztvárnění muzikálu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street nebo v divadelních muzikálech Seminar či The Return of The Native. Kritici sice zastávají názor, že by se měl držet především hraní, ale jeho věrní fanoušci naopak o jeho pěveckých dovednostech nepochybují.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Alanu Rickmanovi: Chce žít v domě na trampolíně