Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

30 minut nebo méně na DVD: Jesse Eisenberg musí vyloupit banku

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

20. 12. 2011

Jedna zásilka může poslíčkovi pizzy převrátit život naruby. Nová krimikomedie s Jessem Eisenbergem má švih, ale i trapný humor.

FOTO: Aziz Asnari Jesse Eisenberg 30 minutes or less

Tolik švandy nezažil ani s Facebookem. Zdroj: distributor filmu

Film

Poslíček pizzy na malém městě Nick (Jesse Eisenberg) nenávidí svou práci a neustále se hádá se svým šéfem. Volné chvíle si ovšem zpříjemňuje sledováním devadesátkových akčňáků a večeřemi s Katie (Dilshad Vadsaria), sestrou svého nejlepšího kamaráda Cheta (Aziz Ansari).

Reuben Fleischer je americký režisér, který na sebe nejprve upozornil několika videoklipy a reklamami. S Jessem Eisenbergem poprvé pracoval v roce 2009 na svém úspěšném debutu Zombieland.

Dwayne (Danny McBride) nesnáší svého slizkého otce a už se nemůže dočkat chvíle, až tatík natáhne bačkory. Spolu s připitomělým kámošem Travisem (Nick Swardson) se rozhodne čekání zkrátit a najme na fotříka zabijáka. Dwayne a Travis ovšem potřebují peníze na jeho zaplacení, a tak se rozhodnou násilím donutit někoho náhodného, aby za ně vyloupil banku. Tím šťastlivcem se stane právě Nick…

Reuben Fleischer se po úspěšném Zombielandu rozhodl podívat s nadhledem na zoubek dalšímu žánru, tentokrát krimikomediím devadesátých let. Už jen podobně zamotaný příběh měla řada z nich. Překombinovaný děj ovšem drží pohromadě jen díky šlapající a nápadité Fleischerově režii.

The Social Network znají všichni. Víte ale, že si Jesse zahrál i v dramatu s názvem Božská extáze?

Dvě proti sobě jdoucí dvojice kámošů působí dost nevyrovnaně. Nick a Chet vypadají jako sympaťáci (i díky představitelům Eisenbergovi a Ansarimu) a divák se často chechtá jejich slovním přestřelkám. Vtípky u druhé dvojky Dwaynea a Travise však hraničí se stupiditou a neuškodilo by méně dialogů se sexuálním podtextem. U postavy Dwaynea má pak divák problém cítit aspoň nějaké sympatie. Je moc humorný na to, aby vzbudil strach, ovšem plánovaná otcovražda mu také body nepřidává.

Ve výsledku je však snímek i díky krátké stopáži příjemně nadsazenou variací na akční komedie, která oživí dlouhý zimní večer. Flesicherův britský kolega Edgar Wright si ovšem v podobné hříčce Jednotka příliš rychlého nasazení vyhrál s daným žánrem o něco lépe.

Foto: 30 Minutes or Less Danny McBride Nick Swardson

Dva výtečníci Dwayne (Danny McBride) a Travis (Nick Swardson)

DVD

Disk nabízí kromě vydatné zvukové podpory filmu i trailery, nepovedené záběry a především vynechané scény, které představí i alternativní konec či reklamu na pizzerii, ve které Nick pracuje.

Pod názvem Přehánění s herci a štábem se skrývá čtrnáctiminutový film o filmu, ve kterém herci popisují vzájemnou spolupráci. Neangličtináři z něj ovšem nic mít nebudou, protože distributor jej českými titulky neopatřil.

30 minut nebo méně (30 Minutes or Less)

Akční / Dobrodružný / Komedie
USA, 2011, 83 min

Režie: Reuben Fleischer
Hrají: Jesse Eisenberg, Danny R. McBride, Aziz Ansari, Nick Swardson, Dilshad Vadsaria, Michael Peña, Bianca Kajlich, Fred Ward

Zvuk: český, anglický, maďarský, ruský, turecký, polský
Titulky: české, slovenské, anglické, arabské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, litevské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, turecké, ruské
Bonusy: Vynechané scény, Nepovedené záběry, Film o filmu, Trailery

Hodnocení filmu: 3*
Hodnocení DVD: 3*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

30 minut nebo méně na DVD: Jesse Eisenberg musí vyloupit banku