Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

15 filmů, které byste si neměli nechat ujít na festivalu v Karlových Varech

Redakce

Redakce

27. 6. 2013

Filmový festival v Karlových Varech už klepe na dveře a nastal čas filmové nadšence nalákat na snímky, které by si rozhodně neměli nechat ujít. Zde je krátké představení 15 z nich, mezi kterými nechybí ani česká tvorba, zabroušení do historie či psychologická témata.

filmy-filmovy-festival-karlovy-vary-2013

Ain’t them bodies saints

Texas a 70. léta. Není třeba čekat nějakou akční přestřelku amerického západu. Snímek režiséra Davida Loweryho (Dead Room, Still) slibuje spíše pohled na vnitřní stránku prožívání postav. Hlavní roli Boba Muldoona, který se po čtyřech letech dostává z vězení, aby našel svou lásku Ruth (Rooney Mara) a dceru, si zahrál Casey Affleck, mladší bratr Bena Afflecka.

video
play-sharp-fill

Bez doteku

Český film a debut režiséra Matěje Chlupáčka nabídne pohled na život Jolany, která pracuje jako společnice v nevěstinci. Ze své minulosti si odnáší jizvy na duši pramenící z milostných návrhů svého otčíma. Před nimi utíká do vlastního světa fantazie a snů. Hlavní roli Jolany hraje Tereza Vítů.

video
play-sharp-fill

Phil Spector

Dvě velká jména, Al Pacino a Helen Mirrenová, se sešla ve snímku režiséra Davida Mameta o slavném hudebním producentovi. Film sleduje období, kdy byl Phil Spector obviněn z vraždy mladé herečky, a zaměřuje se především na vztah producenta a jeho advokátky.

video
play-sharp-fill

Prince Avalanche

Tento snímek režiséra Davida Gordona Greena je vlastně remakem teprve dva roky starého filmu islandského režiséra Hafsteinna Gunnara Sigurðssona Doprava doleva. Sleduje zde příběh dvou mužů v Texasu v osmdesátých letech, kteří pracují na stavbě silnice v lesích, uprostřed ničeho. Jak může dopadnout spolupráce povahově odlišných lidí?

video
play-sharp-fill

Frankensteinova armáda

Jak už jméno napovídá, i zde se objeví pokusy šíleného vědce pracovat s lidskými těly. Šíleného vědce si v tomto snímku od Richarda Raaphorsta zahraje Karel Roden a jeho objekty výzkumu se stanou těla německých a ruských vojáků.

video
play-sharp-fill

Velká nádhera

Po svých 65. narozeninách hlavní hrdina Jep Gambardella přehodnocuje svůj pohled na dámy z lepší společnosti, intelektuály, politiky či památky z italské metropole Říma. Začíná k němu doléhat zhnusení nejen nad okolím, ale i nad sebou samým. Toto téma zpracoval režisér Paolo Sorrentino.

 

video
play-sharp-fill

Nevyřčené dějiny Spojených států

Oliver Stone věnoval deset hodinových dílů novodobým americkým dějinám. K různým důležitým událostem novodobé historie připojil vlastní komentář. Mezi těmito událostmi nechybí druhá světová válka, ani éra Bushe či Obamy. Diváci na festivalu uvidí dva díly – třetí, který je věnovaný atomové bombě, a desátý, který sleduje přístup Bushe a Obamy k terorismu.

video
play-sharp-fill

Pěna dní

Film vystavený na literárním základu spisovatele Borise Viana ukazuje příběh lásky. On potká ji, zamilují se do sebe, ona onemocní záhadnou nemocí… A zápletka je na světě. Hlavní ženskou hrdinku Chloé si zahraje představitelka slavné Amelie z Montmartru Audrey Tautou.

 

video
play-sharp-fill

Všichni dobří rodáci

V sekci Návraty k pramenům se představí snímek Vojtěcha Jasného z roku 1968 Všichni dobří rodáci s Radoslavem Brzobohatým v hlavní roli. I zde se divák podívá do historie Československa, tentokrát do poválečných let 1945 – 1948. Film se představí v nově zrestaurované digitální verzi, která by měla oproti poškozenému originálu přinést mimo jiné sytější barvy.

Vsichni dobri rodaci - foto color 01

Kulka pro Heydricha

Jak už sám název napovídá, s tímto snímkem se diváci podívají na českou historii z dob Protektorátu. Tvůrci nabízejí různé pohledy různých lidí na to, zda byl atentát legitimním nástrojem, jak vyburcovat národ. Ve filmu režiséra Roberta Sedláčka se objeví Ivan Trojan, Michal Dlouhý či Aleš Procházka

ceske-stoleti-kulka-pro-heydricha

Young & Beautiful

Francouzský snímek režiséra Françoise Ozona se noří do hlubin mladé ženské duše. Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá studentka Isabelle, která zažije svou první sexuální zkušenost a kterou zvídavost po dalších novinkách intimního života dovede až ke schůzkám za peníze. Problém nastane tehdy, kdy jeden z jejích klientů zemře přímo v posteli.

video
play-sharp-fill

Child’s Pose

Pozice dítěte je film o silném vztahu matky k synovi a jejím vlivu na jeho život. Syn se snaží dostat z jejího vlivu pryč, odstěhuje se s přítelkyní a snaží se stát na vlastních nohou. Film poskytne pohled do rumunské společnosti a dotkne se i témat, jako je korupce a zneužití postavení.

 

video
play-sharp-fill

Sobecký obr

Problematické dítě, které sjede po šikmé ploše; tak by se dal označit hlavní hrdina Arbor. Po vyloučení ze školy se Arbor začne věnovat krádežím a do propasti s sebou stahuje i svého kamaráda Swiftyho. Film je dílem režisérky Clio Barnardové, která má za sebou především dokumentární zkušenosti, a je inspirován stejnojmennou pohádkou od Oscara Wildea.

 

video
play-sharp-fill

Frances Ha

Frances Ha je snímek o Frances, mladé dívce ve velkém městě, která se snaží jít za svým snem prorazit a být tanečnicí. Cesta je ale nelehká, musí si projít mnoha pády a popřemýšlet, jak správně uchopit věci do vlastních ztřeštěných rukou. Film režiséra Noah Baumbacha je stylizován do černobílého provedení romance na pozadí New Yorku.

video
play-sharp-fill

Futurologický kongres

Robin Wrightová hraje Robin Wrightovou ve snímku Ariho Folmana. Herečka dostane od filmového studia poslední šanci udělat ve své kariéře něco velkého a dát všem na odiv své vzpomínky a city a vytvořit své digitální alter ego. Film nabídne kombinaci hraného a animovaného a smaže hranice mezi snem, fantazií a realitou.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

15 filmů, které byste si neměli nechat ujít na festivalu v Karlových Varech