×
TOPZINE.cz

Průvodce New Yorkem: 10 věcí, které lze stihnout za 24 hodin

FOTO: Socha SvobodyMěsto plné mrakodrapů, turistů a kultury. To je New York city – město, které nikdy nespí. Připravili jsme pro vás 10 míst, která stojí za to navštívit. Jak by řekli Američané, let the fun begin!

video

Socha Svobody je jedním ze znaků samotného New Yorku a je symbolem svobody a nezávislosti. Empire State Building, budova ve stylu art deco,  je nejvyšší v NY. Může se pyšnit výškou přes 443 metrů a je neodmyslitelnou dominantou Manhattanu.

Times Square je křižovatkou ulice Broadway a Sedmé Avenue, známé jako The Crossroads of the World, křižovatka světa. Toto náměstí plné světel a neonových reklam je snad nejznámějším náměstím jak v NYC, ale i ve světě. Times Square je typickým místem pro novoroční oslavy ve velkém stylu.

Central Park hraje velmi důležitou roli v životě obyvatel města. Je takovou oázou v poušti, do které se uchyluje každý, kdo chce utéct před každodenním shonem. Je symbolem odpočinku, příjemné atmosféry a volnosti. Návštěvu si užijete hlavně ve dne, ať už na vypůjčeném kole, či v lodičce na jezeře.

FOTO: Central Park
Central park je asi jediným klidným místem na Manhattanu. Foto: Jana Bakalářová, TOPZINE.cz

Broadway je pro umělce neodmyslytelnou částí New Yorku. Je to hlavní třída, která je známá velkým množstvím divadel, a to jak muzikálových, tak i činoherních. Je nejstarší avenue ve městě a její historie má kořeny v éře Nového Amsterodamu.

Čtěte také: Průvodce Tokiem. Poradíme, co si nesmíte nechat ujít během 24 hodin

Jestliže místem pro umělce a herce je Broadway, tak pro obchodníky, ale i milovníky nákupů je to Rockefeller Center. Komplex 19 obchodních budov je národní historickou památkou nacházející se v oblasti zvané Midtown. Je jakýmsi městem uprostřed města a je častou zastávkou mnoha turistů. V zimě je známé zejména díky lednímu bruslení a vánočnímu stromu.

FOTO: Rockefellerovo centrum
Rockefellerovo centrum je pojmenováno po slavné americké průmyslnické rodině. Foto: Jana Bakalářová, TOPZINE.cz

New York Public Library je největší veřejnou knihovnou ve Spojených státech a také jednou z největších veřejně přístupných knihoven nacelém světě. Je domovem více než 20 milionů knih, ale i vzdělanců z celého NY.

Slavná Wall Street a newyorská žehlička

New York stock exchange je americkou burzou nacházející se na neméně známé Wall Street. Je největší burzou akcií a derivátů na světě a je považována za nejznámější a nejlikvidnější burzu cenných papírů.

New York má mnoho přezdívek; nejznámějšími jsou Big Apple, Velké jablko, a Gotham, podle města, ve kterém se odehrává děj Batmana.

FOTO: Flatiron Building
Žehličku nalezneme na Páté Avenue. Foto: Jana Bakalářová, TOPZINE.cz.

Chrysler Building je dalším symbolem NY, charakteristickým hlavně díky atypické střeše. V současnosti je třetím nejvyšším mrakodrapem města a vyznačuje se stylem art deco ze 30. let 20. století.

Flatiron Building, známá také jako žehlička, s původním anglickým názvem Fuller Building, je považována za jeden z prvních mrakodrapů a je typická zejména svým elegantním žehličkovým tvarem.

Podívejte se, co lze stihnout za 24 hodin v Londýně

V této světové metropoli, kde se střetávají lidé z různých koutů světa, toho najdeme ale mnohem více. Čtyřiadvacetihodinový průlet New York City je jen krátkým zastavením nad jednotlivostmi, které však dodávají charakteristickou a dechberoucí krásu tomuto nikdy nespícímu městu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..