Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce New Yorkem: 10 věcí, které lze stihnout za 24 hodin

Redakce

Redakce

13. 3. 2012

FOTO: Socha SvobodyMěsto plné mrakodrapů, turistů a kultury. To je New York city – město, které nikdy nespí. Připravili jsme pro vás 10 míst, která stojí za to navštívit. Jak by řekli Američané, let the fun begin!

video
play-sharp-fill

Socha Svobody je jedním ze znaků samotného New Yorku a je symbolem svobody a nezávislosti. Empire State Building, budova ve stylu art deco,  je nejvyšší v NY. Může se pyšnit výškou přes 443 metrů a je neodmyslitelnou dominantou Manhattanu.

Times Square je křižovatkou ulice Broadway a Sedmé Avenue, známé jako The Crossroads of the World, křižovatka světa. Toto náměstí plné světel a neonových reklam je snad nejznámějším náměstím jak v NYC, ale i ve světě. Times Square je typickým místem pro novoroční oslavy ve velkém stylu.

Central Park hraje velmi důležitou roli v životě obyvatel města. Je takovou oázou v poušti, do které se uchyluje každý, kdo chce utéct před každodenním shonem. Je symbolem odpočinku, příjemné atmosféry a volnosti. Návštěvu si užijete hlavně ve dne, ať už na vypůjčeném kole, či v lodičce na jezeře.

FOTO: Central Park

Central park je asi jediným klidným místem na Manhattanu. Foto: Jana Bakalářová, TOPZINE.cz

Broadway je pro umělce neodmyslytelnou částí New Yorku. Je to hlavní třída, která je známá velkým množstvím divadel, a to jak muzikálových, tak i činoherních. Je nejstarší avenue ve městě a její historie má kořeny v éře Nového Amsterodamu.

Čtěte také: Průvodce Tokiem. Poradíme, co si nesmíte nechat ujít během 24 hodin

Jestliže místem pro umělce a herce je Broadway, tak pro obchodníky, ale i milovníky nákupů je to Rockefeller Center. Komplex 19 obchodních budov je národní historickou památkou nacházející se v oblasti zvané Midtown. Je jakýmsi městem uprostřed města a je častou zastávkou mnoha turistů. V zimě je známé zejména díky lednímu bruslení a vánočnímu stromu.

FOTO: Rockefellerovo centrum

Rockefellerovo centrum je pojmenováno po slavné americké průmyslnické rodině. Foto: Jana Bakalářová, TOPZINE.cz

New York Public Library je největší veřejnou knihovnou ve Spojených státech a také jednou z největších veřejně přístupných knihoven nacelém světě. Je domovem více než 20 milionů knih, ale i vzdělanců z celého NY.

Slavná Wall Street a newyorská žehlička

New York stock exchange je americkou burzou nacházející se na neméně známé Wall Street. Je největší burzou akcií a derivátů na světě a je považována za nejznámější a nejlikvidnější burzu cenných papírů.

New York má mnoho přezdívek; nejznámějšími jsou Big Apple, Velké jablko, a Gotham, podle města, ve kterém se odehrává děj Batmana.

FOTO: Flatiron Building

Žehličku nalezneme na Páté Avenue. Foto: Jana Bakalářová, TOPZINE.cz.

Chrysler Building je dalším symbolem NY, charakteristickým hlavně díky atypické střeše. V současnosti je třetím nejvyšším mrakodrapem města a vyznačuje se stylem art deco ze 30. let 20. století.

Flatiron Building, známá také jako žehlička, s původním anglickým názvem Fuller Building, je považována za jeden z prvních mrakodrapů a je typická zejména svým elegantním žehličkovým tvarem.

Podívejte se, co lze stihnout za 24 hodin v Londýně

V této světové metropoli, kde se střetávají lidé z různých koutů světa, toho najdeme ale mnohem více. Čtyřiadvacetihodinový průlet New York City je jen krátkým zastavením nad jednotlivostmi, které však dodávají charakteristickou a dechberoucí krásu tomuto nikdy nespícímu městu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průvodce New Yorkem: 10 věcí, které lze stihnout za 24 hodin