Menu
TOPZINE.cz
Apetit

10 největších filmových a televizních zbabělců v dějinách science fiction

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

30. 11. 2010

V každém filmu se objevuje hrdina, který vždy stojí na straně utlačovaných, vrhá se do každého nebezpečí a je schopen v minutě obětovat svůj život. Opakem je mu člověk, který by pro vlastní přežití zaprodal svou babičku. Zbabělec, kterého nenávidíme i milujeme zároveň nejspíš protože v hloubi duše víme, že bychom se zachovali stejně. Přinášíme vám seznam deseti největších zbabělců v dějinách science fiction.

C-3PO (Star Wars)

Nejzbabělejší čin: nechal jít kamaráda R2-D2 samotného do pouště a taky se mu to vymstilo

Tenhle ukecaný robot se jenom snaží vyhnout problémům, ale moc se mu to nedaří. Díky náhodě se dokonce i několikrát postaví na stranu nepřítele. Ale kdo by se mu divil? Když proti vám stojí celé Impérium a nejste Jedi ani statečný pašerák, je nejlogičtější otočit se a utéct.

Barclay, Reginald

Lt. Reginald Barclay, zdroj: startrek.com

Lt. REGINALD BARCLAY (Star Trek: Nová Generace)

Nejzbabělejší čin: strach z teleportace

V budoucnosti bude nejrychlejším způsobem cestování teleportace z jednoho místa na druhé. Pokud vám bude činit problém tak banální věc jako nechat se rozprášit na pouhé atomy  a následně zhmotnit se na jiném místě, budete považováni za největšího zbabělce ve vesmíru.


Carter J. Burke, Zdroj: imdb.com

CARTER J. BURKE (Vetřelci)

Nejzbabělejší čin: Zavřel za sebou dveře a nechal tak ostatní umřít

Pokud jsou všichni úředníčci zbabělci, Carter J. Burke je jejich král. Nejen že věděl o vetřelcích na planetě LV-426,  ale dokonce se snažil zabít Ripleyovou a to neměl dělat. Když šlo nakonec do tuhého, utekl, schoval se a vzápětí umřel jako správný srab.


Dr. Gaius Baltar, Zdroj: bsg.cz

Dr. GAIUS BALTAR (Battlestar Galactica)

Nejzbaběhlejší čin: Kde jenom začít…

Gaius je vzorem každého zbabělce. Od okrádání slepých žen, bratříčkování se s Cylony, až po zaprodání posledních zbytků civilizace a využívání všech okolo řečičkami o Bohu, tenhle chlap myslí jenom na sebe. A přesto je jednou z nejoblíbenějších postav seriálu Battlestar Galactica.

Dr. Zachary Smith, zdroj: www.imdb.com

Dr. Zachary Smith, Zdroj:imdb.com

Dr. ZACHARY SMITH (Ztaceni ve vesmíru)

Nejzbabělejší čin: Díky němu se Robinsonovi ztratili ve vesmíru

Další doktor a další zbabělec. Vypadá to, že vysokoškolský titul je měřítkem zbabělosti. Očividně lidé s vyšší inteligencí mají větší pud sebezáchovy.

scooby-doo

Scooby-doo, Zdroj: scoobydoo.kidswb.com

SCOOBY-DOO (Scooby-Doo!)

Nejzbabělejší čin: Zběsilý úprk před vším, co se pohne

Tohle zvíře se bojí i vlastního stínu. Tak zbabělého psa jako je Scooby by rozhodně nikdo nechtěl, ale jak víme špatné zlozvyky psů odpovídají špatné výchově jejich páníčků.


Edmund Pevensie, Zdroj: narnia.com

EDMUND PEVENSIE (Letopisy Narnie)

Nejzababělejší čin: Bratříčkování se s Bílou čarodějnicí

Ani se Edmundovi není co divit, že zradil své sourozence, když si místo otravných bobrů a vtíravých faunů vybral Bílou čarodějnici. Ale on mu to mluvící lev nakonec odpustil.


Ephilates, Zdroj: warnerbros.co.uk

EPHILATES (300: Bitva u Thermopyl)

Nejzbabělejší čin: Díky němu prohráli Řekové bitvu u Thermopyl

Sparťané jsou vysvalení, dokonalí muži, co neznají strach, zatímco Ephilates je jenom škaredý tvor s hrbem, který ani neuzvedne štít. Král Leonidas  zraní jeho ego a není nic horšího než muži s pošramocenou pýchou. Kvůli takovým se prohrávají války.


Ruby Rhod, Zdroj: imdb.com

RUBY RHOD (Pátý element)

Nejzababělejší čin: Schoval se pod stůl a křičel a křičel…

Ruby Rhod. Pokud takhle vypadají všichni Dj-ové budoucnosti, máme se na co těšit. Je až absurdní, že tenhle hysterický poseroutka dokáže okouzlit každou ženu.

R. J. Rimmer

R. J. Rimmer, Zdroj: reddwarf.co.uk

R. J. RIMMER (Červený trpaslík)

Nejzbabělejší čin: Umřel a vrátil se zpátky jako hologram

Kdyby Rimmerovo prostřední jméno nebylo Jidáš, bylo by to určitě Srab. Když se totiž objeví nebezpečí, vyznává jedinou taktiku – otočit se a utéct. Několikrát nechal v úzkých své kamarády, je egoista a omezenec, prostě magor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 největších filmových a televizních zbabělců v dějinách science fiction