Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 nejbizarnějších klipů 80. let: Wild Boys od Duranů je ujetost sama

Lucie Slavotínková

Lucie Slavotínková

27. 11. 2013

Osmdesátá léta byla v lecčem divoká. Nosily se šílené hadry, před kinem se tlačili lidi na Flashdance a Michael Jackson natáčel nejdražší klipy v historii. O klipech bude i náš dnešní díl, jmenovitě o těch nejbizarnějších, jaké nám osmdesátky dopřály.

FOTO: Peter Gabriel

Ani Peter Gabriel si v klipech neodpustil prapodivnosti. Video k songu Sledgehammer je toho ostatně důkazem. | Zdroj: EMI

The Bangles – Going Down to Liverpool

Mít Spocka v klipu zpočátku vypadalo na hustý nápad, bohužel jak to ve většině případů bývá, dopadlo to pouze trapným a rozpačitým fiaskem. Navíc později prosáklo na povrch, že Nimoyův syn chodil do školy s jednou z členek kapely. Náhoda?

Laura Branigan – Self Control

Taneční orgie a maskovaní muži v kamaších, to vypadá jako šílené zpracování Fantoma Opery. Ale i tak se dá prorazit. Alespoň Lauře se to v roce 1984 podařilo a song se stal hitem.

Queen – Radio Gaga

Co může být nenormálnějšího, než když si rodinka posedí u rádia v plynových maskách? Dočkáme se taky záběrů z německého sci-fi z roku 1927 nebo speciálních scének z Frankensteina. Queen šli vždy svou cestou a dobře dělali.

Duran Duran – The Wild Boys

Banda vraždících tarzanů v bederní roušce spolu s krvelačnými vodními červy zní víc než ujetě. I přesto (nebo právě proto) Duran Duran zabodovali se songem jak v Británii, tak v USA.

Frankie Goes to Hollywood – Relax

V klipu, který připomíná šílený komparz Village People, dominuje tlusťoch v tóze. Nakonec se dočkáme i úplného odhalení, když se rozhodne hadřík odhodit.

Fine Young Cannibals – She Drives Me Crazy

Power Rangers, lidi s telkou místo hlavy či skákající gymnasta oblečený do polštářů. Pořád nevím, jak to jen ti kanibalové mysleli.

Genesis – Land of Confusion

Tenhle klip už nemůže být divnější. Phil Collins s kapelou jako gumáci, Ronald Reagan jako Superman, to vypadá na dost velký úlet.

Ray Parker Jr. – Ghost Busters

Plovoucí knihy a béčkové nadpřirozené efekty jsou jen špičkou ledovce. Nejpodivnější moment ve videu je ve chvíli, kdy zpod postele vyděšené dívky vyskočí samotný Ray. Duchové nebo ne, tohle volá po vězení. V klipu si mimo jiné zahrály i hvězdy jako Danny DeVito, Chevy Chase nebo Josh Candy.

Bonnie Tyler – Total Eclipse of the Heart

Mysteriózně se tvářící klip je asi tak strašidelný jako parodie na Scooby Doo. Bonnie prochází kolem ninjů, gymnastů, šermířů. Později ji ve tmě obklíčí chlapecký sbor a přiletí i obrovský pták. Přes to, jak šíleně to zní, se song udržel tři týdny jako číslo jedna v USA.

Peter Gabriel – Sledgehammer

Video k písni Sledgehammer ukázalo nesčetné možnosti animace. Peter si ve videu rozbíjí hlavu z ledu nebo si vytváří svůj obličej z ovoce. V roce 1987 získala píseň ocenění Brit Award za nejlepší video.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejbizarnějších klipů 80. let: Wild Boys od Duranů je ujetost sama