Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Zůstaňte S cizí dámou v cizím pokoji. Pardubice uvedou novou inscenaci

FOTO:Petra Tenorová a Zdeněk Rumpík na zkoušce nového představeníV sobotu 25. února se na jevišti Východočeského divadla v Pardubicích představí nová komedie S cizí dámou v cizím pokoji. Hra láká diváky nejen na slavná jména, ale i na zajímavou kompozici.

FOTO:Petra Tenorová a Zdeněk Rumpík při zkoušení nové inscenace

Zkoušení je v plném proudu Zdroj: Pavel Průcha, VČD

Východočeské divadlo uvádí na svou scénu tzv. divadelní koláž. K sestavení inscenace, která se představí koncem února divákům, byly použity tři různé komedie o mužské nevěře.

Čtěte také: Dvanáct rozhněvaných mužů rozhoduje o osudu

Kostrou inscenace je komedie Mořská panna od Josefa Štolby a k ní jsou připojeny komedie Pokoj za větrem od Emila Artura Longena a Jen jednou za měsíc od Čeňka Šlégla a Jaroslava Marvana. Příběhy nevěr v českých ložnicích se pak budou prolínat na jedné lodi.

FOTO: Petr Dohnal, Pavel Novotný, Zdeněk Rumpík na zkoušce nové inscenace

Petr Dohnal, Pavel Novotný, Zdeněk Rumpík zatím bez kostýmů

„Diváci jsou bystří detektivové a jsou uvyklí vnímat několik dějových linií zároveň. Doufám, že je tato forma vyprávění bude bavit víc než prosté posloupné odehrání tří anekdot. Takhle jsou osoby všech tří her o nevěře „na jedné lodi“ a podobně se jim rozplývá zprvu lákavá vidina nevinného flirtu. Jsou unášeni proudem, neřídí své osudy, jak by jim bylo libo.“ řekl o hře režisér Lumír Olšovský.

FOTO: Radek Žák a Jiří Kalužný během zkoušení nové inscenace VČD

Radek Žák a Jiří Kalužný se do zkoušení pořádně vžili

Východočeské divadlo se v rámci své sezóny: Pardubice, co znamenají svět snaží spojit každou novou hru s Pardubicemi. Začalo hrou Utíkej, Váňo, utíkej!, která připomněla Velkou pardubickou steeplechase.

Pak následoval Zvoník Matky Boží, kde je poukazováno na sbírku na schodiště ke zvonům kostela sv. Bartoloměje. A nyní uvádí komedii, které by se také dalo říkat 3v1, kdy autoři předloh použili významnou památku v historii Pardubic.

Východočeské divadlo Pardubice

S cizí dámou v cizím pokoji

Režie: Lumír Olšovský

Hrají: J. Kalužný, P. Dohnal, L. Špiner, P. Novotný, Z. Rumpík, K. Jelínková, L. Mecerodová, L. Vlášková, J. Janoušková a další

Premiéra: sobota 25. února a neděle 26. února

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zůstaňte S cizí dámou v cizím pokoji. Pardubice uvedou novou inscenaci