Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka Final Fiction opustila v Česko Slovensko má talent svou kapelu

Martin Peška

Martin Peška

18. 9. 2011

V neděli 18. září se v televizní show Česko Slovensko má talent objevil mimo jiné nu-emo rockový band Final Fiction. Porota ale dál poslala jen samotnou zpěvačku.

FOTO: Kapela Final Fiction

Možná, že diváci TV Prima viděli kapelu Final Fiction v tomto složení naposledy…, Zdroj: finalfiction.cz

Skupina Final Fiction, která funguje už 7 let, se ukázala na pódiu před televizními kamerami možná naposledy v této sestavě. Porota show totiž odsoudila výkon muzikantů a do dalšího kola soutěže poslala samotnou zpěvačku Veroniku, která běžně vystupuje pod přezdívkou Freya. Ta s návrhem sólového vystoupení ze strany porotců Dejdara a Slávika souhlasila.

Poslechněte si song Mirror z vlastní tvorby skupiny

Kapela si pro vystoupení vysílané v neděli na TV Prima vybrala song od zpěvačky Pink. Se svou tvorbou přitom v minulosti posbírala řadu ocenění díky hudebním soutěžím.

Na svém kontě má 1. místo v soutěžích Skutečná liga 2009, Rock Max 12, ale také se loni dostala do finále mezinárodní soutěže International Live Award, které proběhlo v květnu ve Vídni. Tam se z celkově přihlášených 6 000 kapel probojovala Final Fiction na desáté místo z celé střední Evropy.

Připomeňte si také Čarodějnici ze Země koz z ČS má talent

„Překvapilo mě, že hned v první vteřině, kdy návrh padl, začala Veronika mluvit o tom, že dál půjde sama. Chtěl jsem ji zastavit – bylo mi líto zbytku kapely, proto jsem jí dal minutu na rozmyšlenou. Rozhodla se stejně: pokračuje sama,“ uvedl na svém blogu Martin Dejdar a dodal: „Ale i o tom je showbyznys.“

Na záběrech z televizní show byly znatelné rozpačité pocity muzikantů ze zpěvaččina jednoznačného rozhodnutí pokračovat dále bez svých kolegů. Je tedy otázkou, zda skupinu ještě někdy fanoušci uvidí pohromadě. Dle oficiálních stránek kapely to ale zatím vypadá, že je kapela pohromadě.  Dnes se na finalfiction.cz dokonce objevilo ke stažení zdarma jejich nové album Shattered Wings.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka Final Fiction opustila v Česko Slovensko má talent svou kapelu