Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka, co hraje na svou mrtvou kočku v plechovce, se chystá do Prahy

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

14. 9. 2012

Prahu navštíví aljašská písničkářka Marian Call, která se doprovází mimo jiné na plechovku s kočičími ostatky. Zpěvačka přijede v říjnu v rámci festivalu FanCity, zaměřeného na fanoušky žánrů sci-fi a fantasy.

FOTO: Marian Call

Marian Call Zdroj: Brian Adams, baphotos.com

Marian Call, indie folková zpěvačka z Aljašky, má zálibu v netradičních hudebních nástrojích. Často se na pódiu objevuje s psacím strojem, který nápaditě využívá pro rytmický doprovod. Někdy ho ale vymění za ještě kurióznější předmět – plechovku, v níž uchovává popel svého mrtvého kocoura.

„Zippy je muzikant, a je o hodně slavnější než já,“ říká s nadsázkou písničkářka o kočičím nebožtíkovi. Se zlobivým Zippym prý za jeho života byly jen nepříjemnosti. „Neměli jsme ho moc rádi, byl trochu potrhlý. Zato teď se chová slušně, neutíká ani nikoho neškrábe,“ usmívá se svérázná zrzka. V sypkém skupenství a uzavřen v plechové krabičce své majitelce dobře slouží jako hudební nástroj i originální reklama v jednom.

Zajímavé je, že Marianin kocour není prvním kočičím hostem festivalu. Na loňský ročník přijel britský herec Danny John-Jules, známý díky roli postavy Kocoura v britském komediálním seriálu Červený trpaslík.

Čtěte také, proč lidé trpí depresemi z hudby

Kromě lásky ke zvířatům a hudbě je Marian velkou fanynkou všeho, co souvisí s fantasy a sci-fi. Složila dokonce píseň Nerd Anthem (Hymna nerdů), v níž zpívá: „Zůstanu geekem i poté, co to lidem přestane připadat šik!“

Marian Call vystoupí na FanCity dvakrát, 24. a 26. října. Festival potrvá od 24. do 28. října a koná se v prostorách KC Novodvorská v Praze na Lhotce. Jeho hlavním tématem je sci-fi, fantasy a hororová literatura, počítačové hry, filmy či seriály. Kromě hudby budou v rámci festivalu na programu besedy se spisovateli či herci, přednášky a hraní stolních i počítačových her. Vstupenky na akci jsou k dostání v předprodeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka, co hraje na svou mrtvou kočku v plechovce, se chystá do Prahy