Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe nejlepší filmy dubna 2012. Do kina dorazí Sněhurka, piráti i zoo

S dubnem přichází proměnlivé počasí, alergie a Velikonoce, během kterých nám filmaři nadělí bohatou nabídku hlavně rodinných filmů. Abyste se na apríl v kině nenapálili, projděte si s námi nejzajímavější filmové novinky.

FOTO: Julia Roberts

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?. Zdroj: distributor filmu

Sněhurka (Mirror, Mirror)

FOTO: Mirror Mirror

Proradná královna (Julia Roberts) se zmocní vlády a svou rivalku, princeznu Sněhurku (Lily Collins), vyžene ze zámku do temných lesů. Sněhurka se ovšem za pomoci sedmi loupežnických trpaslíků  rozhodne sesadit krutou panovnici z trůnu. Ve hře je navíc krásný mladý princ…

Další remake, tentokrát prvního celovečerního animovaného filmu, láká na comeback Julie Roberts v záporné roli a na nápaditou výpravu a kostýmy. Zda bude na soundtracku k nové verzi ke slyšení i proslulý pochod Hej hou, trpaslíci jdou, se dozvíme až v kině.

Sněhurka (Mirror, Mirror), USA, 2012, 106 min, Dobrodružný/Komedie/Drama, Režie: Tarsem Singh, Hrají: Lily Collins, Julia Roberts, Armie Hammer, Sean Bean, Nathan Lane

Datum premiéry: 5. dubna

[youtube_660]0AoKECbPUMA[/youtube_660]

Koupili jsme zoo (We Bought a Zoo)

FOTO: We Bought A Zoo

Ovdovělý Matt Damon opustí se svými dětmi hektické město a přestěhuje se do staré venkovské zoologické zahrady stojící před branami krachu. Podaří se Damonovi zoo zrenovovat a znovuotevřít za pomoci krásné chovatelky v podání Scarlett Johansson?

Zápletka nové americké tragikomedie sice zní jako jedno z největších klišé, snímek však vznikl podle skutečné události. Jméno režiséra Camerona Crowea navíc zaručuje místo laciných slz spíše jemnou melancholii.

Koupili jsme zoo (We Bought a Zoo), USA, 2011, 124 min, Komedie/Drama/Rodinný, Režie: Cameron Crowe, Hrají: Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church, Colin Ford, Elle Fanning

Datum premiéry: 12. dubna

[youtube_660]sITT5JgU1PM[/youtube_660]

Piráti (The Pirates! Band of Misfits)

FOTO: The Pirates! Band of Misfits

Po oceněních Sportovec roku či Nejlepší film roku přichází nová trofej – Pirát roku. V 19. století o ni vedli lítý boj britský Pirát kapitán a Američan Černý Bellamy, kteří nakonec museli spojit síly proti královně Viktorii chystající se učinit mořským lapkům utrum.

Na plátna konečně přichází animovaná komedie tvůrců Wallace a Gromit, od které mnozí očekávají více než současné americké produkce. Pozornost budí i hlasová účast plejády britských hvězd, které v českém dabingu jistě plně zastoupí Ivan Trojan, Martin Dejdar či Petr Rychlý. Podle traileru soudě nás patrně čeká nejzábavnější pirátský animák od epizody Macha a Šebestové.

Piráti (The Pirates! Band of Misfits), VB/USA, 2012, 88 min, Animovaný/Dobrodružný/Rodinný, Režie: Peter Lord, Jeff Newitt, Hrají: Hugh Grant (Ivan Trojan), Martin Freeman (Ondřej Brzobohatý), Salma Hayek (René Slováčková), Brendan Gleeson (Ota Jirák)

Datum premiéry: 26. dubna

[youtube_660]bRDuRS2dmzk[/youtube_660]

Knoflíková válka (La Nouvelle guerre des boutons)

FOTO: La Nouvelle guerre des boutons

Ačkoliv se v roce 1944 proměnila celá Francie v bitevní pole, malá válečná fronta se otevřela i mezi klukovskými skupinami ze dvou sousedních vesnic – Lovreňáky a Velraňáky. Poraženým v jejich bojích je vždy ten, kterému protější strana uřeže z kalhot více knoflíků či kšand. Rodiče pak takovou ztrátu náležitě ocení pořádným výpraskem.

Natočit ve Francii předělávku (i u nás velmi populární) Knoflíkové války je v podstatě to stejné, jako kdyby se v Česku někdo pokusil o remake Pyšné princzeny. Režisér ceněných Slavíků v kleci Christophe Barratier se však takové výzvy nezalekl a přenesl děj do období druhé světové války. Výsledek si nakonec pochvalují i fanoušci původní verze nejen kvůli povedenému castingu dětských rolí a domácím stálicím Gérardu Jugnotovi a Kadu Meradovi.

Knoflíková válka (La Nouvelle guerre des boutons), Francie, 2011, 100 min, Dobrodružný, Režie: Christophe Barratier, Hrají: Jean Texier, Guillaume Canet, Laetitia Casta, Kad Merad, Gérard Jugnot

Datum premiéry: 19. dubna

[youtube_660]r17_OC80mPA[/youtube_660]

Vrásky z lásky

FOTO: Vrásky z lásky

Učitel v důchodu Ota si nemůže zvyknout na současnou hektickou dobu. Před podstoupením důležité operace se setkává s živelnou stárnoucí herečkou Janou, jejíž hvězda už před nějakou dobou vyhasla. Dvojice penzistů se sblíží a pokusí se dát svému podzimu života nový rozměr.

Ačkoliv hořkých komedií o stáří vzniklo v posledních letech v našich luzích a hájích hned několik, novinka Jiřího Stracha je výjimečná společným obsazením hereckých legend Jiřiny Bohdalové a Radoslava Brzobohatého do hlavních rolí po čtyřiceti letech. Scenárista Marek Epstein napsal jejich party přímo na tělo. Vedlejší role pak ztvární neméně hvězdný ansámbl.

Vrásky z lásky, ČR, 2012, 101 min, Drama/Komedie, Režie: Jiří Strach, Hrají: Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Ivan Trojan, Jiřina Jirásková, Lenka Vlasáková, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Josef Somr, Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová, Oldřich Navrátil, Marek Taclík, Martin Stropnický

Datum premiéry: 12. dubna

[youtube_660]Jx5ThWkMWxs[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejlepší filmy dubna 2012. Do kina dorazí Sněhurka, piráti i zoo