Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Značka Namilia představila na NY fashion weeku kolekci inspirovanou vaginou

Redakce

Redakce

20. 9. 2017

Značka Namilia debutuje s bizarní kolekcí Vagina. Jejich modely jsou inspirované róbami Marie Antoinetty a nenasytným králem Ludvíkem XV. Na molu se objevily takřka nahé modelky oblečení sotva zahalující bradavky, v úzoučkých tangách a s obrovskými vycpanými prsy připomínající melouny nebo umělými vaginami.  Kolekce budí velmi rozpačité dojmy, ale nelze jí neuznat originalitu a neotřelost.

Newyorský týden módy se naplno rozjel a jako už tradičně se na něm objevují různé kolekce. Některé velmi kontroverzní. Jedna z nich byla i ta od berlínské značky Namilia na které se podíleli dva designéři Nan Liho a Emilie Pfohl. Oba návrháři se setkali na umělecké škole v Berlíně a jejich spolupráce pokračuje dodnes. Že od nich nelze očekávat žádnou klasiku dokázali již v roce 2016, kdy vyšla jejich kolekce My Pussy, My Choice. Zde byly v hlavní roli hlavně mužské pohlavní orgány. Letos tedy vsadili na ženské zbraně.

Čtěte také: Street art. Důchodci dostali možnost se vyřádit se sprejem v ruce

Hlavní motiv: vagina

Jejich nejnovější kolekce s názvem Spring Summer 2018 je inspirovaná především vaginou, která se objevuje na šatech všude, kde je to jen trochu možné. Takto mohli diváci vidět na molu modelky v šatech pokrytých pohlavními orgány žen. Nechyběly obří sukně, saka, kalhoty či podprsenky.

Některé modely se z tématu vaginy vymanily a namísto toho přidaly obrovské koule jako prsa. Poslední šaty přehlídky se skládaly z nezapomenutelných šatů ve stylu Marie Antoinetty, které byly tak široké, že zabraly celé přehlídkové molo. Ozdobené byly růžovými a červenými vagínami umístěnými v celé části sukně.

Čtěte také: 10 nejdražších obrazů světa

Podívejte se na kontroverzní kolekci na vlastní oči

Kolem kolekce se už stačila strhnout poměrně velká bouře. Na internetu dochází k různým diskuzím a dá se říci, že jsou lidé rozděleni na dva tábory. Jedni obdivují kreativitu a odvahu tvůrců a druzí považují novou kolekci za krajně nevhodnou.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Značka Namilia představila na NY fashion weeku kolekci inspirovanou vaginou