Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zimní kabáty 2011: Zkuste pelerínu, maxi kabát nebo zkrácené rukávy

Redakce

Redakce

12. 10. 2011

FOTO: Burberry zima 011Zdá se vám, že co se týče kabátů, nemůže letošní sezóna přinést už nic nového? Jste na omylu. Pojďme se společně podívat na hity přehlídkových mol pro podzim a zimu.

FOTO: Kabáty Burberry 2011/2012

Nejvhodnějším materiálem pro mrazivé dny je rozhodně vlna, Zdroj: burberry.com

Pokud stále otálíte s výběrem vhodného kabátu na nadcházející zimu, vězte, že právě teď je na to ten nevhodnější čas. Nejvíce kabátů totiž do obchodů dorazí v průběhu září a října, takže právě teď bude z čeho vybírat. A na co se při výběru zaměřit?

Bezesporu největším hitem letoška budou takzvané maxi kabáty. Mají překvapivě jednoduchý a výrazně pánský střih, který se nemusíte bát doplnit ani o pánský klobouk, protože prolínání mužského a ženského stylu je nyní v kurzu snad úplně nejvíc. I při výběru kabátu je ale třeba dbát na své limity. Pozor by si měly dávat drobnější ženy, protože délky dosahující do půle lýtek či níže jejich postavám příliš nelichotí.

Pelerína vs. pravý kožich

Dalším velkým trendem, který se stále drží, jsou peleríny. Mají šmrnc, jsou pohodlné, takže pokud po některé z nich sáhnete, rozhodně nemůžete udělat chybu. Pravdou ale je, že nic v době, kdy rtuť teploměru klesá hluboko pod nulu, nezahřeje více než pravý kvalitní kožich.

FOTO: McCartney Maxi kabáty 2011

Takto si poradila s maxi kabáty Stella McCartney, Zdroj: stellamccartney.com

Ano jistě, není to nejlevnější záležitost a ochránci zvířat by vám také zrovna nepoděkovali, ale kvalitní kožich vydrží i řadu let, což ostatně platí i o jiných kabátech. Skvělé zimní kožichy prodává u nás například Kara, a pokud do něj chcete opravdu investovat, můžete si ho nechat ušít přímo na míru.

Největší kožešnickou tradici má u nás asi kožešnictví Kreibich, kde můžete předem stanovit svůj finanční limit a podle toho si nechat vyrobit kožich dle svých představ.

Burberry, mistr mezi kabáty

Pokud ale dáváte přednost klasickým kabátům, co se týče materiálu, pak je jistě nejlepší čistá vlna. Mistrem mezi kabáty je tradičně Burberry, kde se ceny pohybují od 600 až k 3 000 euro.

FOTO: Burberry kožichy 2011

Nic v zimě nezahřeje tolik, jako pravý kožich, Zdroj: burberry.com

Bohužel Burberry dalece přesahuje rozpočet většiny bežných smrtelníků, a proto potřebujete-li levnější variantu, kvalitní kabáty nabízí i Esprit či s.Oliver, ty stylové zase Zara.

Černá není nudná, ale nadčasová

Pokud jde o barvu kabátu, není vůbec třeba bát se výrazných barev. Naopak, v zimních plískanicích je veselý kabát právě to pravé, co vám může zvednout náladu. Ovšem klasický černý či šedý není také rozhodně vůbec k zahození. Klišé o nudné šedi českých ulic zaplavených černými kabáty totiž vůbec není pravdivé.

Faktem je, že většina z nás ve svém šatníku ani rozpočtu nemůže uvolnit místo více než jednomu zimnímu kabátu, a tak se rozhodně vyplatí mít jeden kvalitní nadčasový, který se hodí naprosto ke všemu.

FOTO: Černé zimní kabáty 2011

Kožené aplikace dodají kabátu šmrnc, Zdroj: Burberry a Zara

Černé kabáty jsou navíc krásné a elegantní a jsou k dostání i v zajímavějších variantách než jen ten úplně jednoduchý klasický. Dráždivé a trendy jsou například kožené rukávy, anebo kabát můžete doplnit o huňatý kožešinový límec těch nejdivočejších barev. Dobrým doplňkem jsou také barevné punčochy, které by neměly letos chybět v žádném šatníku.

Čtěte: Kožené rukávy jsou originálním trendem podzimu

Další zajímavou vychytávkou jsou tříčtvrteční rukávy. Zdá se vám to nepraktické? Když si pod ně vezmete dlouhé kožené rukavice sahající až k loktům, výsledek je nejen hřejivý, ale působí naprosto fantasticky. Je to přesně to pravé, co můžete obléknout i přes večerní šaty, až se naplno rozjede plesová sezóna.

Pokud jde o vzory, je tu samozřejmě jako vždy rybí kost nebo kostka ve všech barevných provedeních. Největší návrat ale pro tentokrát zažívá baroko, takže se s čistým srdcem klidně poddejte lesku, brokátu a opulentnímu vzhledu. Evergreenem je pak samozřejmě barva velbloudí srsti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zimní kabáty 2011: Zkuste pelerínu, maxi kabát nebo zkrácené rukávy