Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel Roger Lloyd-Pack. Představitel Bartyho Skrka podlehl rakovině

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

18. 1. 2014

Ve středu 15. ledna zemřel v Londýně v kruhu svých nejbližších anglický herec Roger Lloyd-Pack. Prohrál tak svůj boj s rakovinou slinivky tři týdny před svými 70. narozeninami.

FOTO: Roger Lloyd-Pack - Warner Bros.

Jako pan Skrk se usmíval jen vzácně, ale Anglie ho milovala. Zdroj: Warner Bros.

Roger Lloyd-Pack se na obrazovce objevil poprvé v jednadvaceti letech, kdy si zahrál malou roli v tehdejším seriálu The Avengers. Nálepku televizního herce už mu pak nikdo odpárat nemohl, protože až na pár výjimek působil posledních čtyřicet let především v seriálech, například The Vicar of Dibley, Poldové, Borgiové či v minisériích Life of Shakespeare a Oliver Twist.

V Anglii ho proslavila především role Triggera v sitcomu Only Fools and Horses, vysílaného v letech 1981 – 2003. Seriál získal v roce 2004 dokonce ocenění nejlepšího britského sitcomu v anketě televize BBC.

Bohužel se většina těchto sitcomů stále drží jen za hranicemi Velké Británie, proto ho čeští diváci mohli zaznamenat například jen ve dvou epizodách Doctor Who či snímku Jarmark marnosti. Do paměti se u nás pravděpodobně zapsal nejvýrazněji jako Bartemius Skrk, upjatý úředník z Ministerstva kouzel ze čtvrtého dílu Harryho Pottera: Ohnivý pohár.

Roger Lloyd-Pack po sobě zanechal dceru Emily (rovněž herečku), tři syny a svou druhou manželku, spisovatelku Jehane Markham, s níž se oženil před čtrnácti lety. Roger Lloyd-Pack zemřel ve věku 69 let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Roger Lloyd-Pack. Představitel Bartyho Skrka podlehl rakovině