Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Borgiové: Příběhy renesanční rodiny s taťkou Jeremym Ironsem

Jan Neuman

Jan Neuman

15. 6. 2011

!Exkluzivně!Historické drama zachycující osudy nechvalně známého šlechtického rodu. Co však z dnes již všeobecně známých skutečností je pravda a co pouze lež a intrikaření druhých? Přečtěte si exkluzivní odpověď od režiséra Neila Jordana a hvězdy jeho seriálu, Jeremyho Ironse!

V hlavní roli uvidíte Jeremyho Ironse, Zdroj: distributor seriálu

Borgiové jsou dalším připravovaným historickým seriálem, který se hodlá zaměřit na tuto rodinu v období její největší slávy. Tedy v období, kdy Rodrigo Borgia usedá na papežský stolec jako papež Alexandr VI. Nabízí tak svým dětem, aby se staly nejvlivnější a nejmocnější šlechtickou rodinou italské renesance.

Tvůrce, hudba a herec jako ze železa

Tvůrcem, režisérem a výkonným producentem v jedné osobě je irská ikona Neil Jordan, držitel Oscara za scénář k filmu Hra na pláč. Jako herecká hvězda první kategorie se k Jordanovi připojuje Jeremy Irons, který hraje bezohledného Rodriga Borgiu. Muziku k tomuto projektu vytvořil oblíbený skladatel hudby pro historické filmy a známé seriály Tudorovci a Pilíře země Trevor Morris.

Na místech Rodrigových dětí se objeví poměrně neznámý Francois Arnaud jako Cesare Borgia a k němu se přidá již o poznání známější Holliday Grainger (Merlin, Robin Hood), která si vyzkouší, jaké je to být v kůži Lucrezie Borgie. A konečně třetího potomka, Juana Borgiu, ztvární David Oakes, známý z Pilířů země.

Co o seriálu říkají tvůrce a hlavní postava?

Neil Jordan:

„Asi před deseti lety jsem napsal filmový scénář o rodině Borgiů a pokusil jsem se jej i natočit. Ale kvůli tehdejším ekonomickým poměrům to nešlo. Pak společnost Showtime řekla: ‚Proč to nenatočíš jako televizní seriál?‘ Ten nápad se mi zalíbil, a začal jsem psát. Veškerý výzkum jsem měl už za sebou. Takže během velice krátké doby jsem měl spoustu materiálu a uvědomil jsem si, že je to opravdu výborný způsob vyprávění tohoto příběhu.“

Jeremy Irons:

„Borgiové byli přistěhovaleckou rodinou ze Španělska, která si obtížně klestila svou cestu k moci. Stejně jako mnoho přistěhovaleckých rodin si její členové byli navzájem velice blízcí, drželi spolu a rozdávali si významné pozice. Toužili nejen po moci, ale také po sjednocení Itálie a posílení vlivu Vatikánu jako politické a duchovní síly. O tomhle období historie vlastně nikdo nic moc neví.“

Jedno je tedy zcela jisté, Borgiové budou obsahovat vše, co k životu šlechticů patří. Intriky, politické vraždy, zastrašování, nespoutaný osobní život hlavních hrdinů a ještě mnohem více. Pokud tedy máte rádi historii, napětí i časté zvraty, jaké jsou pro politickou situaci běžné, těšte se právě na tento seriál, který bude mít premiéru 28. června na HBO.

Borgiové (Borgias, The)

Drama/Historický/Krimi
Kanada/Irsko/Maďarsko, 2011, 50 min

Režie: Neil Jordan, Jeremy Podeswa, John Maybury, Simon Cellan Jones
Hrají: Luke Pasqualino, Jeremy Irons, Ronan Vibert, Colm Feore, Holliday Grainger, David Oakes, Lotte Verbeek, Joanne Whalley, Derek Jacobi, Sean Harris, Ruta Gedmintas, François Arnaud

Premiéra v ČR: 28. června 2011 na HBO

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Borgiové: Příběhy renesanční rodiny s taťkou Jeremym Ironsem