Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel Pete Postlethwaite, podle Spielberga nejlepší herec na světě

FOTO: Pete Postlethwaite ve snímku The TownZnámý a úspěšný herec Pete Postlethwaite, mimojiné také nominovaný na Oscara, zemřel v neděli 2. ledna v anglickém městě Shropshire po dlouhém boji s rakovinou. Bylo mu 64 let.

FOTO: Pete Postlethwaite ve snímku The Town

Pete Postlethwaite jako prodavač květin ve snímku The Town, Foto: distributor filmu

Pete Postlethwaite se narodil v Anglii ve městě Warrington 7. února 1945. Zprvu nejevil o herectví žádný výrazný zájem, avšak ve svých 24 letech opustil zaměstnání učitele a vrhl se na divadelní prkna. Vystřídal spoustu divadel, zahrál si v mnoha představeních a jeho kolegy byli mimojiné třeba Julie Walters nebo Bill Nighy.

Postlethwaite se ve filmovém průmyslu výrazně prosadil až v roce 1988 díky snímku Distant Voices, Still Lives. Následovaly úspěšné filmy jako Vetřelec 3, Poslední Mohykán a především pak Ve jménu otce. Právě za svůj výkon v posledním jmenovaném byl Pete Postlethwaite nominován na Oscara. Jeho role Guiseppe Conlona mu však nakonec zlatou sošku pro nejlepšího herce ve vedlejší roli nepřinesla.

90. léta byla pro tohoto anglického herce velmi úspěšná. V roce 1995 si zahrál ve vynikajícím snímku Obvyklí podezřelí. Během dalších dvou let si stihl zahrát v neuvěřitelných deseti filmech, z nichž mezi ty nejznámější patří Dračí srdce, Romeo a Julie nebo Amistad pod taktovkou Stevena Spielberga. Právě Spielberg, jenž s ním ve stejném roce točil ještě Ztracený svět: Jurský park, označil jednou Peta Postlethwaita za nejlepšího herce na světě.

Mezi Postlethwaitovy poslední herecké počiny patří například Affleckovo krimi-drama The Town, fantasy snímek Souboj Titánů nebo veleúspěšný Počátek Christophera Nolana. Úplně naposledy budeme Peta moci vidět v komedii Killing Bono, která bude mít premiéru na jaře tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Pete Postlethwaite, podle Spielberga nejlepší herec na světě