Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zemětřesení jako inspirace. Návrhářka šije modely s nádechem katastrofy

Petra Červená

Petra Červená

10. 4. 2012

Zemětřesení v Japonsku se stalo zdrojem nápadů pro jarní kolekci americké návrhářky Kimberly Ovitz. Podívejte se, jak vypadají modely inspirované bojem proti přírodním katastrofám.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Kimberly Ovitz

Oheň a země jsou živly, které nelze zkrotit ani podmanit, stejně jako některé ženy., Zdroj: kimberlyovitz.com

Stojí-li člověk proti přírodě, nemůže nikdy vyhrát. V okamžiku, kdy přestane bojovat a smíří se s tím, že nelze každé katastrofě předejít, přichází klid.

Kimberly Ovitz se snaží zachytit jednotlivé fáze člověka čelícího přírodní katastrofě. Bojovnost a odhodlání podrobit si přírodu přechází přes zjištění, že drezura není aplikovatelná na takový živel. Voda, oheň, vzduch i země jsou zastoupeny v modelech jarní kolekce 2012.

Umělecké vyjádření katastrofy

Zemětřesení v Japonsku v březnu 2011 muselo nutně zapůsobit na každého. Kimberly tato tragédie inspirovala k tvorbě. Do svých skic zakomponovala i práci japonského architekta Shigeru Bana, který vytvářel dočasná bydlení po zemětřesení v Kobé v roce 1995.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Kimberly Ovitz

Ukryjte se před nepřízní počasí i některých lidí kolem.

Vysíleného člověka po přírodní katastrofě střídá myšlenka přestavby, budování a nádech čerstvého vzduchu bez pachuti po předešlém trápení. Éterický pocit celé přehlídce dodávají i lehké tkaniny obepínající těla modelek. Čistou linii nenarušovaly žádné zbytečné doplňky.

Čtěte také: Značka Preen kombinuje barvy, krajku i volány

Kimberly Ovitz je dcerou Michaela Ovitze, spoluzakladatele agentury výtvarných umělců. Narodila se v roce 1983 v Los Angeles a módou byla posedlá od dětství.

Už v 16 letech absolvovala svou první stáž u J. Crew. Rok před tím se účastnila letního kurzu na Parsons School of Design, který jí dal technické know-how.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Kimberly Ovitz

Trochu jako víla, trochu jako divoženka

Studovala na Brownově univerzitě a nejvíc si cení stáže v módním domě Chanel v Paříži. Svou vlastní značku založila v roce 2009. Původně se zaměřila na jezdecký americký životní styl. Inspirace však přichází přirozeně po celý život a Kimberly pochopila, že úzký profil značky není pro její neustále se měnící styl to pravé.

Nálada přehlídkového mola

V kolekci jaro/léto 2012 se míhají jednotlivé přírodní živly. Například oheň pro šaty s průsvitnou zemitou vlečkou. V barvách vedla hořčicová, červená, zlatá a bílá, které patřil naprostý vrchol.

Bílá otevírala i uzavírala přehlídku. Jejím úkolem bylo vyvolat pocity harmonie, smíření a vyrovnání.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Kimberly Ovitz

Bílá pro panenskou čistotu a zlatá pro lehčí start do dalších dní

Nálada byla snová i temná. Šaty byly komplikované i jednoduše minimalistické. A všechny modely měly hladkou linii bez příkras. Kimberly vytvořila výjimečnou kolekci s tragickým podtextem a nadějí v nový začátek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemětřesení jako inspirace. Návrhářka šije modely s nádechem katastrofy