Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jarní kolekce značky Preen kombinuje barvy, krajku i volány. Vybere si každý

Petra Červená

Petra Červená

3. 4. 2012

Návrhářské duo Justin Thornton a Thea Bregazzi představilo jarní kolekci s romantickými prvky, viktoriánskou noblesou i škrobenou upjatostí.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Preen

Veselé barvy a průsvitná krajka, co si víc přát?, Zdroj: preen.eu

Prvotní inspirací ke skicám návrhů Justina Thorntona a They Bregazzi byla spisovatelka Virginie Woolf. Designeři chtěli cestovat v čase módy. Jejich cílem však nebylo opsat styl, ale pouze vyzdvihnout některé prvky. Ukázat, že i éra před digitalizací člověka měla svoje kouzlo.

Z ostrova do velkoměsta

Justin Thornton a Thea Bregazzi pocházejí z Ostrova Man patřícího k britským ostrovům. Oba se narodili v roce 1970 a poprvé se setkali v 18 letech na vysoké škole.

Po studiích se jejich cesty na čas rozešly. Justin navrhoval pro Helenu Storey a Thea pracovala jako módní stylistka.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Preen

Mnoho výrazných detailů může vytvářet chaos, ovšem černo-bílá kombinace dá chaosu řád.

V roce 1996 založili značku Preen a otevřeli si malý obchod v Portobello Green v Londýně. O rok později se přesunuli do vyhlášené čtvrti Notting Hill.

Prosluli oblečením inspirovaným punk rockem a viktoriánským stylem. Tímto spojením vytvořili jistý druh futuristické elegance.

Hlavně nenudit

I když se jejich módní kreace stále mění, podstata zůstává stejná. A jak říkají samotní návrháři, každá předešlá kolekce tvoří základ pro novou. Značku Preen si oblíbila i Gwyneth Paltrow, Chloë Sevigny a mnoho dalších hvězd filmového nebe.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Preen

Změť výrazných potisků a barev je to pravé pro nerozhodné typy.

Justin Thornton a Thea Bregazzi umějí vytvořit modely pro něžné romantické květinky, ctižádostivé pedantky, upjaté kancelářské myšky i nezkrotné bohémky. Každou okouzlí jiný model, střih a barvy.

Volánky musí být

Pro střídmé typy Justin a Thea připravili pouzdrové šaty, halenky těsně upnuté ke krku a úzké sukně do pasu.

Vzpourou k umírněnosti byly zářivé pastelové barvy v geometrických čtvercích, sem tam k nim pronikly květiny na černobílém potisku nebo křehká krajka.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Preen

Volánkové blouznění

Pro romantičky měli návrháři v záloze modely připomínající načinčané narozeninové dorty. Nechyběla krajka, citrónově žlutá, malinová nebo jemně růžová jako cukrová vata a k tomu nezbytné volánky. Pro tuto sezónu jsou největším hitem volány v pase na sukních, šatech i kalhotách.

Černobílá elegance s probleskující blankytně modrou nikdy nezklame, ale ani výrazně nenadchne. V paměti utkví spíše praštěné a nevšední modely, kterými svou jarní kolekci Justin a Thea také lehce připepřili.

Viktoriánská móda díky tomu dostala nový rozměr, ztratila nudnou šeď a naškrobenost. Zmizela i zapovězenost určitých částí těla. Justin a Thea si z viktoriánské doby vzali pár detailů a ty zakomponovali do střihů současného jara. Jak moc se jim jejich výlet do minulosti podařil, posuďte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní kolekce značky Preen kombinuje barvy, krajku i volány. Vybere si každý