Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Závislost na nakupování. Patříte mezi shopaholiky?

Redakce

Redakce

23. 7. 2011

FOTO: SlevaKterá žena ráda nenakupuje oblečení, boty či jiné doplňky? Všechny se chceme líbit, ale ať se díváme do přeplněné skříně, jak chceme, nemáme co na sebe. Pořídit si jednou za čas pěkný kousek není na škodu, ale pozor, ať se nestanete závislé!

FOTO: Výkladní skříň

Podlehnete snadno? Pak potřebujete pomoc, Zdroj: sxc.hu

Se slovem závislost si lidé většinou spojují alkohol, drogy nebo hazard, jelikož mohou vést k tragickému konci. To, že by někdo mohl být závislý na nakupování, nám přijde spíše komické a nikdo tomu nepřikládá velký význam. Častý nákup nových věcí ale může vést až k osobnímu bankrotu a nahromadění dluhů. Proto se ujistěte, že se u vás neprojevují žádné z uvedených syndromů.

Jak se pozná závislost

Jedním z prvních příznaků je nedostatek místa k uskladnění nově nakoupeného oblečení. Pokud máte problém uložit nový svetr do plné skříně, do které by se nevešel už ani pár ponožek, něco s vámi není v pořádku.

Slovo slevy vás dostává do agónie a vy jste schopná jít za deště přes půlku města do obchodního centra jenom proto, abyste získala nejlepší úlovky? Tak to je na čase zamyslet se nad tím zda všechny věci, které si chystáte pořídit, opravdu potřebujete. Zlevněné zboží vám může ušetřit slušné peníze, ale pokud si ho nakoupíte tuny, blížíte se ke zkáze.

FOTO: Nákupní centrum

Shopaholiků ráj

Pro shopaholiky se vždycky najde příležitost pro nakupování. Přihodila-li se v jejich životě nějaká strašlivá událost, okamžitě běží do nejbližšího butiku pro rozveselení v podobě nové kabelky. Když se naopak přihodí něco skvělého, musí se to náležitě oslavit. A nakupování je nejlepší způsob. Máte-li proto pocit, že každou životní situaci řešíte nákupem, vypadá to, že jste závislá.

Nejzávažnějším ukazatelem toho, že patříte mezi shopaholiky, je schovávání nových kousků před svými blízkými. Většina závislých se totiž po cenově náročných návštěvách obchodů cítí provinile, a proto se snaží skrýt všechny důkazy, které by je usvědčily z jejich nekontrolovaného nákupu.

Čtěte, jak se zbavit závislosti na nakupování

Znamení, že vy nebo vaši blízcí trpíte závislostí na nakupování, může být nespočet. Vaše peněženka je naditá kreditními a slevovými kartami, které ani nedokážete spočítat, polovinu věcí ve svém šatníku vidíte podruhé v životě, a nebo se prostě nedokážete ovládnout a nic si nekoupit. Přestože se tato závislost může zdát neškodná, měli byste si uvědomit, že může způsobovat změny nálad, deprese, partnerské rozpory a v neposlední řadě i zadlužení. Proto vždy nakupujte s mírou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Závislost na nakupování. Patříte mezi shopaholiky?