Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Zaparkujte kolo do hřebenu. V Americe stvořili neobvyklý stojan

Kamila Nováková

Kamila Nováková

12. 2. 2012

FOTO: Stojan na kolo designového studia Knowhow shopKam byste umístili jízdní kolo, kdybyste byli opravdu malinkatí? Tuhle otázku si položil americký obchod Knowhow shop a odpovědí je originální designový kousek, obří hřeben.

FOTO: Stojan na kolo designového studia Knowhow shop

Že by obr? Nikoli, jen designové studium Knowhow shop. Zdroj: knowhowshopla.tumblr.com

Představte si, že procházíte městem a najednou uvidíte 3,6 metrů dlouhý hřeben. To se může nyní přihodit obyvatelům města Roanoke v americké Virginii. Neusídlili se tu obři. Jedná se o neobvyklý stojan na kola zpracovaný designovým studiem Knowhow shop.

Knowhow shop je obchod a designové studium sídlící v Los Angeles. Jeho součástí je také dílna, v níž se pořádají jak školení pro designéry, tak kurzy pro nadšené amatéry. Účastníci si osvojí tradiční řemeslné a digitální zpracování nábytku. Další projekty a neotřelé nápady studia si můžete prohlédnout na jeho oficiálních stránkách.

FOTO: Stojan na kolo ve tvaru obřího hřebenu od designového studia Knowhow shop

Stojan udrží až deset kol, jak dobře je učeše, není známo.

Přestože se vám zvětšování věcí denní potřeby může zprvu zdát jako něco nového, opak je pravdou. Vzpomeňte třeba na díla surrealistů právě vystavovaná ve vídeňské Albertině, o kterých jste se mohli dočíst v našem článku. Knowhow shop však nezůstává na rozdíl od surrealistů u pouhého zobrazování a dává předmětu novou funkci.

Čtěte také: Albertinu ovládl surrealismus. Nechte se okouzlit dílem René Magritta

Ručně vyráběný kolos váží zhruba 181 kg a udrží deset kol. Vznik tohoto poněkud ztřeštěného parkoviště pro bicykly není náhodný. Souvisí se snahou města zpopularizovat tento dopravní prostředek. O cíl Roanoke usiluje i budováním nových cyklostezek.

Vtip, estetika, funkce

Gigantický hřeben tedy nepředstavuje jen výstřelek trochu bláznivých designérů. Stává se uměleckým prvkem veřejného prostoru i součástí funkčního vybavení prostředí města a kdo ví, třeba se podobné projekty brzy objeví i u nás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaparkujte kolo do hřebenu. V Americe stvořili neobvyklý stojan