Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Wörthersee – jezero, jež má nezapomenutelný půvab…

Lída Fikarová

Lída Fikarová

30. 7. 2010

Pokud se v německy mluvících zemích zeptáte jakéhokoliv člověka, co by si koupil, pokud by vyhrál miliony (samozřejmě v eurech), většina lidí vám odpovi –  vilu v Hamburgu a dům u Wörthersee. Nedivím se, protože tato vodní plocha o rozloze 19, 32 m2 vám  hned na první pohled učaruje.

Wörthersee, Zdroj: Lída Fikarová, Topzine.cz

Wörthersee se nachází ve spolkové republice Korutany a je 5. největším v celém Rakousku. Díky spodním pramenům se může teplota alpského jezera vyšplhat až na 25 stupňů, což může být pro ty, jež milují moře, velmi motivující.

Břehy jezera jsou obklopeny takzvanou vilovou architekturou, například vily Edelweiss von Franz Baumgartner in Pörtschach a Vila Almrausch von Franz Baumgartner in Pörtschach  představují starší architekturu. Díky pěknému a lukrativnímu prostředí se zde budují stále  luxusnější byty a domy. Ne nadarmo se říká, že toto jezero je nejdražší a obsazují ho vlivné celebrity nejen z Rakouska.

Zdroj: Lída Fikarová

V okolí můžete objevit zajímavé aktivity a památky pro jakoukoliv věkovou skupinu. Například Vyhlídkovou věž Pyramidenkugel s výhledem na hory, jezero a okolní města, dále městečko Maria Woerth, jež se pyšní kostelem z 9. století. V blízkosti se vyskytuje také dům Gustava Mahlera, v němž komponoval veškeré své skladby, dále se zde nacházejí bobové dráhy, zábavný park pro děti a jiné atrakce.

Zdroj: Lída Fikarová

Nejvíce rozšířená je samozřejmě vodní turistika, takže romantická projíždka nebo výlet je samozřejmostí. Většinou se ceny pohybují kolem devíti eur za osobu. Dokonce můžete celý den strávit na vyjížďce s lodí s celodenním stravováním a bohatým programem. Nebo si chcete půjčit loď na vlastní pěst? Žádný problém. Většina hotelů tuto službu poskytuje společně s divokou jízdou na vodních lyžích, windsurfingem, kitesurfingem, ale i obyčejnou pomalou relaxací na šlapadlech či malých lodičkách.

Rakousko se zařadilo mezi ty, u nichž musíte platit vstupné na pláž. Cena se pohybuje většinou okolo tří až pěti eur za osobu.

Zdroj: Lída Fikarová

Okolo jezera se dá provozovat nejen pěší turistika, ale i cyklistika, která je zde velmi rozšířená. Velkým plusem je, že jsou okolo silnic k dispozici mobilní toalety zdarma.

Wörthersee vyjadřuje přesně ten stav, kdy spousta lidí raději jezdí za teplem k moři, ale přesto ta nejkrásnější místa bývají nedaleko od nás. Pobyt u Wörthersee ve vás zanechá stopu, pro kterou se sem chcete ještě jednou vrátit a znovu zažít překrásný západ slunce mezi horami s leskem jezera.

Zdroj: Lída Fikarová

Související články:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wörthersee – jezero, jež má nezapomenutelný půvab…