Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Soundtrack filmu Wolverine. Nejslavnější z X-Menů působí zamyšleně

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

25. 7. 2013

Ať už za to může vzezření Hugha Jackmana, nebo nadpřirozené schopnosti, Wolverine je asi nejoblíbenějším z týmu X-Menů. Už dnes se představí v českých kinech ve vlastním filmu. Akční podívanou doplní překvapivě zamyšlená hudba.

Akce do očí, klid do uší - tak bude zřejmě vypadat sledování Wolverina. Zdroj: CinemArt

Akce do očí, klid do uší – tak bude asi vypadat nový Wolverine. Zdroj: CinemArt

Po pětici filmů z x-menovské série přichází do kin další mutantí zářez. Do pláten zaboří od dnešního dne své drápy sám Wolverine (Hugh Jackman). V novém filmu se superhrdina společnosti Marvel vydá do Japonska, kde se utká v náročné bitvě, z níž odejde navždy poznamenaný a na hraně svých sil. Bude muset vyhrát mnoho vnitřních soubojů, aby se znovu postavil na nohy.

Šestý snímek o supehrdinském týmu znamená už šestého skladatele v pořadí. Po Michaelu Kamenovi, Johnu Ottmanovi, Johnu Powellovi, Harrym Gregson-Williamsovi a Henrym Jackmanovi se do psaní hudby pustil Ital Marco Beltrami.

Před očima akce, v uších psycho

Soundtrack se skládá z dvaadvaceti písní. Jednotlivé skladby nabízejí jak poklidné melodie, tak výrazné pulzující tóny. Příliš supehrdinsky ale výsledek nepůsobí. Jde spíš o zamyšlenou hudbu, než o lásku na první poslech. Navíc gradace se posluchač dočká spíš až v druhé polovině. Na pomalý rozjezd bohužel celý soundtrack trochu doplácí.

Protože se děj odehrává v Japonsku, nechybí ve filmu ani hudební prvky z této země. Jsou zde proto slyšet flétny a perkuse spolu s tradičními japonskými taiko bubny.

Marco Beltrami se ale rozhodně nedrží jen v zajetých kolejích. Příkladem budiž šestnáctá skladba The Hidden Fortress, v níž se střídají westernové a japonské motivy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack filmu Wolverine. Nejslavnější z X-Menů působí zamyšleně