Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Within Temptation: Inspiruje nás Metallica, country i taneční hudba

!Exkluzivní rozhovor!Holandští symfoničtí metalisté Within Temptation, jež byli jedněmi z tahounů jubilejního desátého ročníku festivalu Masters of Rock, odpověděli pro TOPZINE.cz na několik otázek. Dotazovanými členy skupiny byli kytaristé Ruud Jolie a Stefan Helleblad a zpěvačka Sharon den Adel.

Within Temptation Zdroj: myspace.com

Jak moc jste zasahovali do děje komiksu, který je nedílnou součástí posledního alba The Unforgiving?

Sharon: Řekli jsme autorovi, co od toho očekáváme. On přišel se základním nápadem a my do toho začali přidávat detaily.

Mohla bys povědět o své spolupráci s DJ Arminem van Buurenem?

Sharon: Před pár lety jsem chtěla pracovat na něčem jiném než je metal, potřebovala jsem si od něj trochu odpočinout. Už dříve se mě sám Armin zeptal, jestli bych pro něj nenazpívala pár písní. Chtěla jsem s ním zkusit něco nového. A šlo to s ním dobře. Mám ráda taneční hudbu. A vůbec poslouchám hodně žánrů, třeba i reggae.

Nemyslíš, že to trochu ovlivnilo hudbu Within Temptation?

Sharon: Když posloucháš nové album, slyšíš na něm i trochu taneční hudby. Ale také je dost rockové, jako v osmdesátých letech Iron Maiden, Metallica a ostatní kapely, třeba Chris Isaak.

Přečtěte si rozhovor s další kapelou z Masters, S.E.X. Departement!

Co si myslíte o tomto posunu k více popovému soundu?

Ruud Jolie: Myslím, že je to pro nás normální věc. Mnoho skupin pořád dělá to samé třicet let, což je taky fajn, pokud jim to takto funguje a líbí se to fanouškům. Ale my nejsme skupina, která by se chtěla opakovat. Proto neustále hledáme něco nového. Já se například rád inspiruji svým dětstvím. Měl jsem dobré dětství, byl jsem obklopen hudbou, která mě dodnes ovlivňuje. Tento vývoj je pro nás logická věc. Když porovnáš všechna naše alba, nenajdeš tam dvě stejná. Každé z nich je něčím jiné. Třeba The Unforgiving je úplně jiné než ty ostatní. A taky musím říct, že rádi experimentujeme.

Kteří muzikanti vás nejvíce ovlivnili?

Ruud Jolie: Myslím, že můžu mluvit i za Stefana, protože jako kytaristé máme dost podobné vlivy. Zjistili jsme to, jen co jsme společně začali hrát. Stefan s námi hraje už skoro rok. Já začal hrát na kytaru díky Iron Maiden, kteří ovlivnili také Stefana. Ale také nás ovlivnily všechny metalové věci jako Metallica a Anthrax. Mí rodiče poslouchají country, to na mne také mělo určitý vliv. Ne tak velký, ale mám country rád. Pokud jsi muzikant, musíš brát inspiraci ze všech druhů hudby, nejen z podobné, kterou hraje tvá vlastní kapela. Muzikantům to pomáhá růst.

[youtube_660]TxvpctgU_s8[/youtube_660]

Kde se necháváš inspirovat ty, Sharon, jako zpěvačka?

Sharon: Inspiruji se v hudbě, kterou mám ráda. Poslouchám mnoho rozdílných žánrů. Inspiruji se prakticky ve stejné hudbě jako tady kluci, ale poslouchám dost i taneční muziku. Každý den objevuji nové skupiny, které mě také jako zpěvačku inspirují.

Jak byste popsali vaše vystoupení, které nás dnes čeká?

Stefan Helleblad: Čekejte hodně energie, pokud to záleží na nás. Bude to také vizuální show, jedno doplňuje druhé. Hudba sice mluví sama za sebe, ale také je na co se dívat. Myslím, že lidi se nudit nebudou – teda doufám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Within Temptation: Inspiruje nás Metallica, country i taneční hudba