Menu
TOPZINE.cz
Hudba

S.E.X. Department: Svět je na hovno, ale rock´n´roll tady bude pořád

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

28. 7. 2012

!Exkluzivní rozhovor!Jednou z mála zahraničních kapel, které vystoupily na malém pódiu vizovického festivalu Masters of Rock, byli S.E.X. Department. TOPZINE.cz se podařilo odchytit leadera kapely na kratičký rozhovor, který se odehrál překvapivě celý v češtině.

S.E.X. Department na Masters of Rock, Foto: Sabina Jesenovská, TOPZINE.cz

Přestože S.E.X. Department vystoupili na vedlejším pódiu, nenechali se tím odradit a ze své show ani o píď neslevili. Posluchačstvo zahltili jednoduchým, avšak přímočarým a chytlavým rock’n’rollem ve stylových uniformách á la Polizia. Klubová atmosféra menší stage dodala vystoupení šmrnc.

Hned z kraje rozhovoru si ujasněme, odkud vlastně jste: V programu Masters of Rock jste totiž uvedeni jako švédská kapela.

Jsme italská skupina, ale rok jsme bydleli v Malmö ve Švédsku. Tady se asi stala chyba, pořadatelé našli na internetu, že jsme tam žili a napsali to programu.

Velmi často obměňuješ členy ve skupině. Čím to?

Protože pokud neděláš jen muziku, musíš i pracovat a vedeš vedle toho i normální život. Vedle toho rockového života tě ještě otravuje holka, šéf tě prudí a máš tisíc problémů, a tohle pak rozbíjí kapelu. Ti, co se mnou momentálně hrají, jsou super muzikanti. Poznal jsem je na internetu přes inzerát. Jsou to kluci z celé Itálie: jeden je ze Sardinie, další z Říma, já jsem z Benátek.

Přečtěte si také rozhovor s Kissin´ Dynamite z Masters of Rock!

Se skupinou se hodně stěhuješ do míst, o nichž se traduje, že to tam hudbou žije.

Ano, byli jsme i v Hollywoodu. Taky na jeden rok. Ale nijak zvlášť to propagaci nepomáhá. Dneska frčí spíš metal se ženskými vokály, melodický metal, gothic metal a podobné věci. My jsme spíš trochu retro, a taky proto hrajeme na vedlejším pódiu.

[youtube_660]tbBgTnnniD0[/youtube_660]

Na čem momentálně pracujete?

Na novém albu, které je už téměř hotové. Při koncertech už z něho některé věci hrajeme. Ještě ale nevyšlo, protože se musí mixovat. Mixovat se bude ve Finsku s producentem Illkou Wirtanenem, který pracoval i s Reckless Love. Je to fajn chlap. Za pár měsíců by to mělo vyjít.

Můžeš čtenářům novou desku nějak přiblížit?

Myslím, že je více metalová. Předtím jsme byli spíše glam a sleazy. Ale vidíš, kam ten svět spěje, jsme nervóznější. Svět je na hovno a muzika tomu musí odpovídat.

Co bys vzkázal českým fanouškům?

Nobody can stop rock’n’roll. Tohle je ten klíč. Svět je na hovno – politika a všechny další sračky – ale rock’n’roll je tady pořád.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S.E.X. Department: Svět je na hovno, ale rock´n´roll tady bude pořád