Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Whitesnake se vracejí. Tentokrát do Frýdku-Místku a bez Judas Priest

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

2. 11. 2011

Původně britská, dnes již víceméně  americká hard rocková skupina Whitesnake se opět vrací do českých luhů a hájů. Tentokrát však koncem listopadu uštkne Frýdek-Místek ve sportovní hale Sportplex.

Whitesnake, Zdroj: myspace.com

Whitesnake, Zdroj: myspace.com

Téměř na den přesně po pěti měsících, tedy 27. listopadu, zavítají Whitesnake opět do České republiky. Jejich poslední koncert zde se uskutečnil 28. června v Pražské O2 Areně, kde vystupovali na společném koncertě s kapelou Judas Priest, s níž strávili nepatrnou část turné. Jedná se o totéž turné k poslední řadové desce Forevermore, takže je očekáván obdobný setlist písní jako před půlrokem.

Posledním počinem skupiny však není album Forevermore, ale záznam koncertu z Doningtonu z roku 1990. Tuto nahrávku si můžete poslechnout jako vůbec první oficiální záznam z tohoto vystoupení. Album vyšlo až 3. června tohoto roku.

The YouTube ID of TOwd30wXc-0&ob=av2e is invalid.

Jako předkapela byli vybráni irští The Answer. The Answer ve své tvorbě kombinují hard rock s blues, což vytváří líbivou směsici tónů. Za sebou mají již tři řadová alba, po posledním albu Revival z roku 2011 je pojmenováno současné turné. Na velkých rockových pódiích rovněž nejsou žádnými nováčky. Se svým předchozím turné předskakovali skupině AC/DC.

Čtěta také, jak se v květnu Whitesnake dařilo v Praze

Vstupenky na frýdecko-místeckou show jsou rozděleny na dva sektory. Za 750 korun se dostanete ke stání u pódia a za 550 korun si sednete nebo se postavíte dozadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Whitesnake se vracejí. Tentokrát do Frýdku-Místku a bez Judas Priest