Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Wanastovi Vjecy vydávají nové album. Bez P.B.CH. letí na Wenuši

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

13. 11. 2011

Pop-rocková skupina Wanastovi Vjecy na české hudební scéně válčí již třiadvacet let. Dnes se vydává na další bitvu s esem v rukávu. Je jím nové album Letíme na Wenuši.

FOTO: Wanastovi Vjecy

Wanastovi Vjecy, Foto: archiv kapely

Wanastovi Vjecy o sobě poprvé dali vědět v roce 1991, kdy vypustili do světa album Tak mi to teda nandey. Zpočátku se Wanastovkám prorokovala budoucnost studiové kapely. O rok později byl ale tento mýtus zbořen a kapela se objevovala téměř na každém rohu, jejich hity se hráli snad ve všech českých rádiích.

Skupina prošla mnoha změnami i úpravami. Vydala sedm řadových alb a zapsala se do české hudební historie. Možná by se mohlo zdát, že Wanastovky již mají své odžité, ale kapela jede dál a dnes dokonce vydává své osmé album – Letíme na Wenuši.

Čtěte také: Xindl X natočil nový videoklip. V hlavní roli alkohol a Viktor Preiss

Letíme na Wenuši je první projekt kapely, kdy se nejedná o studiovku dvou členů. Kapela zde totiž poprvé ve své historii vystupuje jako čtyřčlenná. Loni kapelu opustil jeden ze zakládajících členů, P.B.CH. (Petr Břetislav Chovanec), který se touží věnovat vlastním projektům a filmové hudbě. Po jeho odchodu se začaly dít věci.

O skupině již nějakou dobu nebylo příliš slyšet, ale po odchodu P.B.CH. se opět roztočil kolotoč akcí. Do kapely se vrátili bývalí členové Štěpán Smetáček a Radek Havlíček, jejichž nástroje doplňují Roberta Kodyma a Tomáše Varteckého.

V této sestavě se od loňského podzimu začalo usilovně pracovat. Výsledkem je nová deska Letíme na Wenuši, jejímž kmotrem se stalo studio Sono. Tento studiový počin obsahuje deset skladeb, devět autorských a jednu coververzi.

FOTO: Wanastovi Vjecy - Letíme na Wenuši (přebal CD)

Přebal alba Letíme na Wenuši, Foto: přebal alba

Přezpívaná coververze hitu Ca plane pour moi, kterou zpíval Plastic Bertrand, zaznívá i od Wanastovek ve francouzštině. Další zajímavostí je, že v jedné ze skladeb můžete zaslechnout baskytaru Douga Wimbishe z Living Colour. A ani vokály nenechali kluci náhodě. Hlasy, které uslyšíte, patří totiž zpěvačkám Anně K a Lence Dusilové.

Turné k desce na jaře roku 2012 ukáže, zda má kapela ještě dost síly bojovat. Turné bude začínat na Slovensku a poté skupina přejede na území České republiky. Dohromady odehrají asi osmnáct koncertů, jež budou podle kapely vážně stát za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wanastovi Vjecy vydávají nové album. Bez P.B.CH. letí na Wenuši