Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Výstava Šangri-la ve Zlíně: Himálaje, Tibet, filozofie a mýty

Šárka Braumová

Šárka Braumová

9. 5. 2011

Výstava Šangri-la, která proběhla již v Bratislavě a Brně, se setkala s velkým úspěchem. Nyní je k vidění na zlínském zámku. I zde se setkává s návštěvnickým ohlasem.

FOTO: Součástí výstavy je i buddhistická svatyně

Součástí výstavy je i buddhistická svatyně , Foto: Šárka Braumová,Topzine.cz

Město Zlín s napětím očekávalo další výstavu známého cestovatele Rudolfa Švaříčka. Jeho předchozí počin s názvem Tajemná Indonésie se těšil velkému zájmu návštěvníků. Současná výstava je umístěna v krásném prostředí zlínského zámku.

„Úplně jsme místnosti proměnili. Teď v nich naleznete třeba první mešitu ve Zlíně, hinduistický ašram, buddhistickou svatyni, klášter, džungli s tygrem, vodní tůni s rybami a spoustu dalších zajímavých atrakcí,“ upozornil Švaříček.

Šangri-la znamená v překladu nikdy nenalezené údolí opojné blaženosti a věčného blahobytu. Spojuje kouzlo mystiky s filozofií a cestováním po úpatí Himálají. Na jediné výstavě se dozvíte informace o Tibetu, Nepálu, Bhútánu a Indii.

„Výstava je vhodná pro všechny věkové skupiny, protože její koncepce myslí jak na dospělé, tak i na děti. Vystupte ze života problémů, spěchu a stresu a přijďte si užít atmosféry pohody, světa plného barev, historie, romantiky i nám vzdálené reality všedního dne lidí spjatých s přírodou a naberte duševní rovnováhu, ze které budete čerpat mnoho dalších dní,“ vyzval Švaříček.

FOTO: Cestovatel Rudolf Švaříček

Cestovatel Rudolf Švaříček, Zdroj: sangri-la.cz

Výstava Šangri-la bude probíhat až do 31. října. K vidění bude i řada doprovodných programů. Od 19. května začnou organizátoři pořádat pravidelné Čtvrtky se Šangri-la, které budou začínat vždy v 19 hodin. Těšit se můžete na besedy, promítání či vyprávění o cestovatelských zážitcích.

Výstava Šangli- la

Kde: zámek ve Zlíně
Kdy: od pondělí do pátku, až do 31. října
Vstupné:
dospělí 120 korun
student 90 korun
senior a děti 50 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výstava Šangri-la ve Zlíně: Himálaje, Tibet, filozofie a mýty