Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vypsaná fixa v Ostravě po sobě zanechala dezolátní publikum

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

30. 11. 2011

Detaily Tour Vypsané fixy si konečně udělalo zastávku i v Ostravě. Koncert se uskutečnil 29. listopadu ve stylovém klubu Garage.

Vypsaná fixa neztratila nic ze svého lesku, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Předkapelu nahradilo půlhodinové zpoždění. Koncert Vypsané fixy tedy začal místo plánované osmé hodiny večerní až o půl deváté, avšak již za bouřlivého skandování. Publikum bylo během show naprosto famózní. Skákali, ječeli a padali hlava nehlava.

Vystoupení sice ze začátku sužovaly zvukové nedostatky, ale ty se utápěly v nespoutané atmosféře. Kapela v Ostravě znovu symbolicky pokřtila svého nejmladšího potomka Detaily šumivým mokem a samozřejmě dala ochutnat i předním řadám. Těm dalším řadám nedala fixa ochutnat šampaňského, ale skladeb ze jmenovaného alba, které tvořily četnou část playlistu.

Zazněly osvědčené hity

Došlo samozřejmě i na kultovní hity, jako je Nina, Lunapark či 1982, které s Márdim zpívala celá garáž. Jak jsem již zmínila, garáž zažila neuvěřitelný příval energie, a to především ze strany publika.

Není žádným tajemstvím, že fixa dokáže rozskákat nejen první řady. Fanoušci lítali z pódia jeden za druhým. Došlo dokonce i na organizované pogo v kruhu. Abych to zkrátila: po tom, co se tam dělo, přišli někteří domů v pěkně dezolátním stavu a těžko říci, zda jim ráno pomůže antidepresivní rybička.

Čtěte také, jak vypadal pražský koncert Vypsané fixy

Komunikace mezi kapelou a lidmi byla víc než zjevná. Mezi fanoušky skákajícími z pódia zakoušejícími pocit rockové hvězdy plující po rukou fandů se zapletla i slečna žádající Márdiho o pomoc při hledání ztracené kabelky: „Tak projevte aspoň poloviční charakter a řekněte tam u obchodu s našima věcma, že jste našli její doklady a vraťte jí je,“ prohodil frontman mezi písněmi.

Kluci z fixy se s námi loučili snad na třikrát. Fanoušci je prostě nenechali ani vydechnout a pokaždé je vylákali zpět na podium. U jednoho z přídavků jsme si s nimi dokonce zazpívali kousek hitovky Yellow Submarine od Beatles.

Byl to skvělý zážitek. Mám ale pocit, že na show se podíleli spíše fanoušci než kapela, která jejich dovádění poskytla zvukový doprovod. Avšak ten večírek jsme si užili všichni stejně.

Vypsaná fixa – Detaily Tour

29. 11. 2011
Klub Garage, Ostrava

Délka koncertu: 110 minut

+ energické publikum
+ symbolický křest

– předražené pivo
– pozdní příchod

Hodnocení: 85 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vypsaná fixa v Ostravě po sobě zanechala dezolátní publikum