Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vypsaná fixa natočila EP k filmu Čtyři slunce, bude ke stažení zdarma

Martin Peška

Martin Peška

26. 2. 2012

Na novém EP kapely Vypsaná fixa se má objevit pět skladeb, včetně té titulní, které jsou inspirovány vztahy hlavních postav filmu Čtyři slunce. Deska vyjde v den premiéry filmu, tedy 8. března.

FOTO: Vypsaná Fixa na Majálesu

Kapela právě dokončila klip ke svému novému singlu, v těchto dnech dokončuje finální mix celé desky ve studiu Ondřeje Ježka a chystá se na Čtyři slunce Tour Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

V den premiéry filmu by se mělo pětipísňové EP objevit ke stažení na webu kapely www.vypsanafixa.cz. Nahrávku bude možné také objednat přes e-shop kapely a u San Piego Records za cenu sto korun. „Pro jednu z pěti písní nového EP využila kapela svou starší skladbu Benzínka, která přesně sedí k postavě Jerryho, jehož hraje Jiří Mádl,“ uvedla pro TOPZINE.cz Martina Žáková.

„Pozval jsem Márdiho na konkurs na roli, kterou nyní hraje Jarda Plesl. Byl tak dobrý, že by zastínil ostatní, tak jsem mu raději nabídl, ať složí ústřední píseň. Nakonec vzniklo písniček víc,“ řekl s úsměvem Bohdan Sláma, režisér filmu Čtyři slunce.

„Scénář jsem znal, protože jsem absolvoval neúspěšný casting na hlavní roli. Přišla šance napravit svou trapnou hereckou anabázi. Vzal jsem kytaru, nahrál jsem základní motiv a napsal skoro celý text. Byla to zvláštní a magická chvíle, všechno šlo tak lehce,“ řekl lídr skupiny Márdi.

K ústřední skladně k filmu vznikl nový videoklip kapely, který je obrazově propojený s filmem.

Vydání nového hudebního alba a premiéru filmu Čtyři slunce s Jaroslavem Pleslem, Annou Geislerovou, Markem Šáchou, Karlem Rodenem a Jiřím Mádlem v hlavních rolích doplní Vypsaná fixa také o turné. Čtyři slunce Tour startuje už v sobotu 3. března v Písku a končí 28. dubna ve Dvoře Králové.

Seznam koncertů v rámci Čtyři slunce Tour:
3. 3. Písek – Divadlo pod čarou
10. 3. Prostějov – Apollo 13
16. 3. Liberec – Vlak
17. 3. Jindřichův Hradec – KC Jitka
23. 3. Moravská Třebová – Duku-Duku
24. 3. Hradec Králové – U cikána
30. 3. Vyškov – B 29
31. 3. Kutná Hora – Planet music club
6. 4. Uherské Hradiště – Mír
7. 4. Kladno – KD
8 .4. Přepeře u Turnova – KD
13. 4. Příbram – Junior klub
14. 4. Jistebnice u Tábora – KD
20. 4. Praha – Kbely
21. 4. Pelhřimov – Kulturní zařízení
27. 4. Hradec Králové – Majáles
28. 4. Dvůr Králové – zábavní centrum Zálabí

Film Čtyři slunce pojednává o rodině, které se ne všechno zrovna daří, zabodoval na utažském filmovém festivalu Sundance. Podívejte se na trailer.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vypsaná fixa natočila EP k filmu Čtyři slunce, bude ke stažení zdarma